WRT1200AC - Ruter LINKSYS - Gratis bruksanvisning og manual
Finn enhetens veiledning gratis WRT1200AC LINKSYS i PDF-format.
Brukerspørsmål om WRT1200AC LINKSYS
0 spørsmål om dette apparatet. Svar på dem du kjenner, eller still ditt eget.
Still et nytt spørsmål om dette apparatet
BRUKSANVISNING WRT1200AC LINKSYS
Beskrivelse Dual-Band AC router med Gigabit og 2 USB-porte
Modelnummer WRT1200AC
Switch-porthastighed 10/100/1000 Mbps (Gigabit Ethernet)
Radiofrekvens 2,4og5GHz
5 Her finner du mer hjelp
5 Slik installerer duruteren
SLIK BRUKER DU LINKSYS SMART WI-FI
6 Slik kobler du til Linksys Smart Wi-Fi
6 Slik endrer du ruterinnstillingene
FEILSOKING
10 Ruteren din ble ikke riktig konfigurerert
11 Melding om at Internett-kabelen ikke er koblet til
11 Melding om manglende tilgang til ruteren
SPESIFIKASJONER
13 Linksys WRT1200AC
Produktoversikt
WRT1200AC
Visiting furfra
INDIKATORP AFRONTPANEL
(1)
Internet
2.4 GHz
(Hvi) LED-lampen for tradlas er fast hvit nar enller flere klienter er koblet til 2,4 GHz-nettverket. Hvis LED-lampen blinker hvitt, sender ell er mottar ruteren data over 2,4 GHz-nettverket.
5GHz
(Hvit)LED-lampen for trådles er fast hvit nr én eller flere klienter er koblet til 5 GHz-nettverket. Hvis LED-lampen blinker hvitt, sender éller mottar ruteren data over 5 GHz-nettverket.
eSATA
For best mulig ytelse, plasser du sideantennene vertikalt som vist pa bildet.
Ethernet-porter
Merk:
For best mulig ytelse, kan du bruke CAT5e ell er bedre rangerte kabier pa Ether-net-portene.
Internet-port
USB 2.0/eSATA-kombinasjonsport
Tilbakestillingsknapp
Stromport
- Settinnenskrueihvert hullogla 4mm av hedetpaskruen stikke ut.
- Plasser ruteren sik at veggonteringssporene er paiinje med de to skruene.
Veggonteringsmal (kortside)
Skriv ut donne siden i 100 % sterrelsa.
Skriv ut donne sider i 100% størrelse.
Konfigurer ruteren
HER FINNER DU MER HJELP
- Linksys Smart Wi-Fi-hjelp (koble til Linksys Smart Wi-Fi, klikk deretter Hjelp overst pa skjernen)
SLIK INSTALLER DU RUTEREN
Slik installerer du ruteren:
- Hvis du bytter ut en eksisterende ruter, kobler du forst fra denne.
- Koble til antennene og strammen til den nye ruteren.
- Start mode met pa nytt
Behandle ruterens innstlinger:
Endre ruterens navn og passord
- Konfigurere gjetestilgang
- Konfigurere sperrefunksjon
Legge til enheterin nettverket
- Teste Internett-tilkoblingshastigheten
Merk:
Sperrefunksjon-Lar deg blokkere webomrader og angi tider for Internett- tilgang.
Hastighetstest - Lar deg teste nettverkets Internett-tilkoblingshastighet.
Tilkoblingsmulighet - Lar deg konfigurere grunnleggende og avanserte nettverksinnstilinger.
Feilsøking - Lar deg diagnostisere problemer med ruteren og kontrollere status for nettverket.
Feilsøking
RUTERENDIN BLEIKKERIKTIGKONFIGURERT.
Hvis Linksys Smart Wi-Fi违法犯罪 appsettet:
Ruterens utseende kan variere
Feilsøking
MELDING OM AT INTERNETT-KABLENIKKE ER KOBLET TIL
Hvis du fär meldingen "Internett-kabelen er/DDke koblet til" nár du prver Å konfigurere ruteren;
Ruter settbakfra
Kabelmodem sett bakfra
DSL-modem settbakfra
- Hvis datamaskinen tidigere ble koblet til modemet med en USB-kabel, kobler du fra USB-kabelen.
Installer ruteren igjen.
MELDING OM MANGLENDE TILGANG TIL RUTEREN
- Klikk Vis tilgengelige tradose nettverk. En lista over tilgengelige nettverk vises.
| Disable Status Repair |
| View Available Wireless Networks |
| Change Windows Firewall settings |
| Open Network Connections |
Du bān kūne fā tilgang til ruteren.
Fikse problemet pa Mac-datamaskiner:
- Klikk på det trådlase nettverksnavnet til Linksys E-Serieseruten (BronzeEagle i eksemplet).
- Skriv inn passordet til det trädlase nettverk i Passord-feltet. Klikk pÅ OK.
Her finner du mer hjelp
- Linksys Smart Wi-Fi (linksyssmartwifi.com; klikk hjelp overst paskjermen)
Spesifikasjoner
LINKSYS WRT1200AC
Modellnavn Linksys Dual-Band Gigabit Wi-Fi Router
Beskrivelse Dual-Band AC-ruter med Gigabit og 2 x USB
Modellnummer WRT1200AC
Svitsjporthastighet 10/100/1000 Mbps (Gigabit Ethernet)
Radiofrekvens 2,4og5GHz
Antall antenner 2 eksterne regulerbare antennen
Porter Stram, 1 x USB 3.0, 1 x kombinasjon USB 2.0/eSATA, Internett, Ethernet (1-4), RP-SMA (2)
Sikkerhetsfunksjoner WEP, WPA, WPA2, RADIUS
Sikkerhetsnakkelbiter Opptil 128-bitters kryptering
Stotte for lagringsfilsystem FAT,NTFS og HFS+
Omgivelser
Mäl 246 x 194 x 52 mm uten antenner
Vekt 29oz (833g)
Strom 12V,2,5A
Sertifikasjoner FCC, IC, CE, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Windows 7, Windows 8, DLNA
Driftstemperatur 0-40°C (32-104°F)
Oppbevaringstemperatur -20-60°C (-4-140°F)
Luftfuktigkeit for drift 10 til 80%, relativ fuktigkeit, ikke-kondenserende
Luftfuktigkeit for oppbevaring 5 til 90%, ikke-kondenserende