RYOBI CCC-1801M - Sander
CCC-1801M - Sander RYOBI - Free user manual and instructions
Find the device manual for free CCC-1801M RYOBI in PDF.
📄 104 pages English EN Download 💬 AI Question
Notice RYOBI CCC-1801M - page 10
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
User questions about CCC-1801M RYOBI
0 question about this device. Answer the ones you know or ask your own.
Ask a new question about this device
The email remains private: it is only used to notify you if someone responds to your question.
No questions yet. Be the first to ask one.
USER MANUAL CCC-1801M RYOBI
Chargeur (non fourni) BC-1815S BC-1800
Dimensions du patin 140 x 100 mm
Diametre orbital 1,8 mm
Poids 0,83kg
DESCRIPTION
SAVE THESE INSTRUCTIONS.
WORK AREA
  • Keep work area clean and well lit. Cluttered and dark areas invite accidents.
ELECTRICAL SAFETY
PERSONAL SAFETY
BATTERY TOOL USE AND CARE
English
GENERAL SAFETY RULES
SERVICE
SPECIFICATIONS
Voltage 18 V