RYOBI One+ RY18BI150A - Batteri
One+ RY18BI150A - Batteri RYOBI - Gratis bruksanvisning och manual
Hitta enhetens manual gratis One+ RY18BI150A RYOBI i PDF-format.
📄 124 sidor Svenska SV Ladda ner 💬 AI-fråga
Notice RYOBI One+ RY18BI150A - page 38
Valj ditt sprak och ange din e-post: vi skickar en specifikt oversatt version.
Användarfrågor om One+ RY18BI150A RYOBI
0 fråga om denna apparat. Svara på dem du kan eller ställ din egen.
Ställ en ny fråga om denna apparat
Inga frågor ännu. Var den första att ställa en.
BRUKSANVISNING One+ RY18BI150A RYOBI
(FI) TÄRKEÄÄ!
ANVÄNDNINGSOMRÄDE
Produkten kan användas für foljandealandamal:
drift och laddning av USB-drivna enheter
Produkten ar endast avsedd for inomhusbruk.
När att batteripaket ar installerat, omvandlarprodukten likström till 230 V AC hushallsström eller 5 V likström (upp till 2,4 A) USB-laddningsström, vilket tilläter användaren att ladda och driva en rad encheter.
Produkten har en uteff ekt pa 150 W. Kontrollera eff ektklassen pa dina elektriska encheter fore du ansluter det till produiten. Anvand inte produits om eff ektklassen pa dina elektriska encheter overstiger 150 W.
ALLMÄNNA
SAKERHETSFÖRESKRIFTER
Ta bort batteripaketet fran produiten nar den inte anvands.
For att minska risken for personskada, kravs noggrann overvakning nar Produkten anvands nara barn.
Förvaraprodukten inomhus och borta frän barn.
■ Blockera aldrig luftventilerna.
Blockerade luftventiler kan orsaka überhettning. Produktens stangs automatiskt av vid überhettning.
Hällprodukten sval. Placera inteprodukten nara varmeventiler erler i direkt solljus.
Placera inte främande foremålprodukten.
Använd Produkten endast med vãxelströmstypen som lista iproduktspecifikationerna.
Produkten fãr aldrig byggas in ien krets.
Lämna inte Produkten övervakad vid användning.
■ Använd endastprodukten vid temperaturer mellan 0-40 °C.
Anvand inte Produkten for att driva livsutrustningsenheter aller annan medicinsk utrustning.
Anvand endast batteripaket av typen RYOBI 18 V ONE+. Anvand inte batteripaket fran andra tillverkare.
LÄR KÄNNA PRODUKTEN
Se bild.
  1. Ström-/ljusknapp
  2. Omradesbelysning
  3. Vaxelströmsuttag
  4. Anslutning till batteriet
  5. USB-laddningsport
  6. Telefonhällare
  7. Kontrollampa
Läs instruktionerna ordentlich innan start av maskinen.
RYOBI One+ RY18BI150A - LÄR KÄNNA PRODUKTEN - 1
Gamla elektroniskaprodukter
ska inte kastas med
hushållssopornà. Återvinn
där södana faciliteter fi nns.
Kontrolera med din lokala
myndighet eller saljaren for
att få atervinningstips.
RYOBI One+ RY18BI150A - LÄR KÄNNA PRODUKTEN - 2
Dubbelisolering
RYOBI One+ RY18BI150A - LÄR KÄNNA PRODUKTEN - 3
Isolerad växelriktare
RYOBI One+ RY18BI150A - LÄR KÄNNA PRODUKTEN - 4
Sakring med snabb fordrojning
RYOBI One+ RY18BI150A - LÄR KÄNNA PRODUKTEN - 5
Endast for användning inomhus
RYOBI One+ RY18BI150A - LÄR KÄNNA PRODUKTEN - 6
Uppfyller alla standarder i de EU-lander dar produitkan kopas.
RYOBI One+ RY18BI150A - LÄR KÄNNA PRODUKTEN - 7
EurAsian
överensstammelsesymbol
RYOBI One+ RY18BI150A - LÄR KÄNNA PRODUKTEN - 8
Ukrainskt marke for overensstammelse
PRODUKTSPECIFIKATIONER
Batteriväxelriktare
Modell RY18BI150A
Strömförsörjningg: 18 V DC, 12,5 A MAX, 225 W MAX
Uteff ekt AC 230 V 50 Hz 150 W
5 V USB-likström varje 2,4 A, totalt
2,4 A
Matt: 140mm× 75mm× 80mm