RYOBI One+ RY18BI150A - Batteri
One+ RY18BI150A - Batteri RYOBI - Gratis brugsanvisning og manual
Find enhedens vejledning gratis One+ RY18BI150A RYOBI i PDF-format.
📄 124 sider Dansk DA Download 💬 AI-spørgsmål
Notice RYOBI One+ RY18BI150A - page 35
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
Brugerspørgsmål om One+ RY18BI150A RYOBI
0 spørgsmål om dette apparat. Besvar dem du kender, eller stil dit eget.
Stil et nyt spørgsmål om dette apparat
E-mailen forbliver privat: den bruges kun til at underrette dig, hvis nogen svarer på dit spørgsmål.
Ingen spørgsmål endnu. Vær den første til at stille et.
BRUGSANVISNING One+ RY18BI150A RYOBI
(SV)VIKTIGT!
Sikkerhed, ydelse og driftssikkerhed har fæt topprioritet i designet af din batteriinverter.
TILTÄENKTANVENDELSESFORMÄL
Produkt kan bruges til følgende formål:
betjening og opladning af USBdrevne enheder
Produkt er kun beregnet til indendørs brug. När en batteripakke er installereret, konverterer produkt jævnstrøm til 230 V vekselstrøm til husholdningsbrug eller 5 V DC USB (op til 2,4 A) opladning, hvilket giver brugen mulighed for at oplade og strømfore forskellige apparater.
Produkt har en angivet 150 W udgangseff ekt. Kontroller strømstyrkeangivelsen pa dit elektriske apparat, for du bruger produit. Brug ikke produit, hvis strømstyrkeangivelsen pa dit elektriske apparat overstiger 150 W.
GENERELLE SIKKERHEDSADVARSLER
SNVa
    Fjern batteripakken fra Produktet,\ när det/DDe bruges.
    Opbevar Produktet indendørs og oguten børns tilgang.
    För参加会议的股东和代理人。
    ■ Brug kun Produktet med hjælp den vekselstrømtype, der er anfør i produitspecifikationerne.
Produktet ma aldrig kabelforbindes til et netværk.
■ Afterlad unterstützen und opsyn under drift
■ Brug kun Produktet ved temperaturer mellem 0^ C og 40^ C.
■ Brug kun RYOBI 18 V ONE+ batteripakke. Brug ikke batteripakker fra andre fabrikanter.
Produktets lyskilde kan/DD skiftes.Nar lyskildens driftslevedtid er udlbet,skal produitet udskiftes.
KEND PRODUKTET
Se illustrationen.
  1. Taend/Lys knap
  2. Omradebelysning
  3. Netstik
  4. Batteriets forbindelsessted
  5. USB-opleadeport
  6. Telefonholder
  7. Kontrollampe
Aftag batterisættet før der eventuelt udfores arbejde på produitet.
RYOBI One+ RY18BI150A - KEND PRODUKTET - 1
Fare for elektrisk stød.
RYOBI One+ RY18BI150A - KEND PRODUKTET - 2
Ma ikke udsættes for regn Eller bruges på fugtige steder.
RYOBI One+ RY18BI150A - KEND PRODUKTET - 3
Laes venligst vegledningen grundigt igennem for maskinen tages i brug.
RYOBI One+ RY18BI150A - KEND PRODUKTET - 4
Elektriske aff aldsvprodukter
bor ikke afskaff esammen
med husholdningsaff ald.
Genbrug venligst hvor
faciliteterne tillader dette.
Tjek med din lokale
kommune eller forhandler
for genbrugsrad.
RYOBI One+ RY18BI150A - KEND PRODUKTET - 5
Dobbelt-isolering
RYOBI One+ RY18BI150A - KEND PRODUKTET - 6
Isoleret inverter
F20A*2
Hurtig sikringstype
RYOBI One+ RY18BI150A - F20A*2 - 1
Kun til indendors brug
RYOBI One+ RY18BI150A - F20A*2 - 2
Dette redskab overholder alle lovkrav og standarder i det EU-land, hvor det er kobe.
RYOBI One+ RY18BI150A - F20A*2 - 3
EurAsian overensstemmelsesmærke
RYOBI One+ RY18BI150A - F20A*2 - 4
Ukrainsk overensstemmelsesmærke
PRODUKTSPECIFIKATIONER
Batteriinverter
Model RY18BI150A
Strormforsyning: 18 V DC, 12,5 A MAX, 225 W MAX
Udgang AC 230 V 50 Hz 150 W
USB 5 V DC hver 2,4 A samlet 2,4 A
Mål: 140 mm x 75 mm x 80 mm
Vikt: 300 g
Ko[apitable]batterier (Medfogler icke) RB18L***
LED-FUNKTIONER FOR T&AEND/SLUK-KNAP
Kontrollampe Status Fejlfinder
Grøn Produktet erændt.
Blinker rødt Produktet er overloaddet.
  1. Tryk på Tænd/Lys-knappen for at fjerne lasetilstanden. LED-indikatoren slukker.
  2. Frakobl alle enheder. Sorg for, at batteriet er tilstraekkeligt oplatet.
  3. Tryk på taend/lys-knappen for at taende for stikkontakten.
Rød farve Produktet er overophedet.
  1. Frakobl alle enheder. Lad produktet krole af, indtil LED-indikatoren blinker rødt.
Blinker gult Batteriets ladetilstand er lav.
Fjern og oplad batteriet.
Blinker rødt (3x) Batteriets ladetilstand erutilstraekkelig.
Fjern og oplad batteriet.
Ukrainsk kontrolltegn
PRODUKTSPESIFIKASJONER
Batteriomformer
Modell RY18BI150A
Forsyning: 18 V DC, 12,5 A MAX, 225 W MAX
Output AC 230 V 50 Hz 150 W
USB 5 V DC hver 2,4 A totalt 2,4 A
Mål: 140 mm x 75 mm x 80 mm