RYOBI One+ RY18BI150A - Paristo
One+ RY18BI150A - Paristo RYOBI - Ilmainen käyttöohje ja opas
Löydä laitteen käyttöohje ilmaiseksi One+ RY18BI150A RYOBI PDF-muodossa.
📄 124 sivua Suomi FI Lataa 💬 AI-kysymys
Notice RYOBI One+ RY18BI150A - page 41
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
Käyttäjien kysymyksiä aiheesta One+ RY18BI150A RYOBI
0 kysymys tästä laitteesta. Vastaa tuntemiisi tai esitä omasi.
Esitä uusi kysymys tästä laitteesta
Ei vielä kysymyksiä. Esitä ensimmäinen.
KÄYTTÖOHJE One+ RY18BI150A RYOBI
(NO)VIKTIG!
Turvallisuus, tehokkuus ja kayttovarmuus ovat akkuinvertterimme tärkeimpiä ominaisuksia.
KÄYTTÖTARKOITUS
Laitetta voi kayttäa seuraaviin tarkoituksiin:
USB-laitteiden kayttaminen ja lataaminen
Laite on tarkoitetu vain sisakayttoon.
Kun alkupakkaus on asennettu, tuote muuntaa DC-virran kotitalouksissa kaytettavaksi 230 V:n AC-virraksi tai 5 V DC USB (enintaan 2,4 A)-latausvirraksi, joloin kayttaja voi ladata ja kayttaa useita eri laitteita.
Laitteen lahtöteho on 150 W. Tarkista sahkölaitteesi tehoarvo ennen kuin kaytät sitä tämän laitteen kanssa. Alä kaytā tata laitetta, jos sahkölaitteesi teho on yli 150 W.
YLEISET
TURVALLISUUSVAROITUKSET
- Irrota akkupakkaus laitteesta aina, kun laitetta ei käytetä.
Sälytä laitetta sisätiloissa lasten ulottumattomissa.
Pida laite viileana. Ala sijoita laitetta lampoaukkojen lahelle tai suoraan auringonpaisteeseen.
Alà laita laitteeseen vieraita esineita.
Käytä laitetta vain sen tuoteeritelmissa mainituntyyppisella ACvirralla.
Laitetta ei pidä koskaan kytkeä piirin kiinteästi johdolla.
Alä jata laitetta ilman valvontaa kayton aikana
Käytä sumutinta vain lampötiloissa 0 °C - 40 °C.
Käytä laitteessa ainoastaan RYOBI 18 V ONE+ -akkupakkauksia. Alä käytä muiden valmistajien akkuja.
TUNNE TUOTTEESI
Katso kuva.
  1. Virta-/valopainike
  2. Aluevalo
  3. AC-pistorasia
  4. Akkuliitin
  5. USB-latausportti
  6. Puhelinpidike
  7. Merkkivalo
TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 1
Varoitus
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 2
Irrota akkuyksikkö laitteesta
ennen kuin teet sihen
mitään toimenpiteita.
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 3
Varo sahköiskun vaaraa.
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 4
Alä altista konetta sateelle tai kosteudelle.
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 5
Lue ohjeet huolellisesti
ennei laitteen
kaynnistamista.
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 6
Käytösta poistettavia
sähkölaitteita ei pidä
havittä talousjatteiden
mukana. Ne on
mahdollisuuksien mukaan
pantava kiertoon.
Kierratysohjeita antavat
kunnan viranomaiset ja
vähittäiskauppiaat.
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 7
Kaksoiseristys
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 8
Eristetty inverteri
F20A*2
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 9
Nopeasti laukeava sulake
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 10
Vain sisakayttoon
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 11
Tämä tyokalu on sen EU-maan kaikkien saantomäräisten standardien mukainen, josta se on ostetu.
RYOBI One+ RY18BI150A - TUOTTEESSA OLEVAT SYMBOLIT - 12
EurAsian-vaatimustemmukaisuusmerkki
Syötto: 18 V DC, 12,5 A MAX, 225 W MAX
Lähtö AC 230 V 50 Hz 150 W
USB 5 V DC jokainen 2,4 A yhteensä 2,4 A
Koko: 140mm× 75mm× 80mm