EID11002RV - Wiertarka RYOBI - Bezpłatna instrukcja obsługi
Znajdź bezpłatnie instrukcję urządzenia EID11002RV RYOBI w formacie PDF.
Pytania użytkowników dotyczące EID11002RV RYOBI
0 pytanie dotyczące tego urządzenia. Odpowiedz na te, które znasz, lub zadaj własne.
Zadaj nowe pytanie dotyczące tego urządzenia
INSTRUKCJA OBSŁUGI EID11002RV RYOBI
CHARACTERYSTYKA PRODUKTU
| EID11002RV | |
| Napięcie | 230V ~ 50Hz |
| Średnica uchwytu | 13 mm (1/2") |
| Drilling capacity | |
| Średnica wiercenia | |
| w drewnie | 50 mm |
| w stali | 13 mm |
| w betonie | 20 mm |
| Moc pobieranica | 1100 W |
| Prędkość bez obłowzenia | 0-1,200 / 0-3,200 rot/min |
| Udarów na minute | 0-19,000 / 0-51,000 rot/min |
| Waga netto | 3.38 kg |
OPIS
- Przycisk uruchamiajacency
- Przelacznik obrotów w sprawo/w lewo
- Uchwyt wiertarski bezkluczowy
- Regulator prędkosci obrotowej
- Przycisk blokady
- Przelacznik wyboru trybu wiercenia
- Wskański glębokosci wiercenia
- Uchwyt pomocniczy
- Końćowska robocza (nie dołęczona do zestawu)
- Otwory wentylacyjne
- Wskažnik zasilania Live Tool
- Zaciskanie uchwytu
- Luzowanie uchwytu
- Dokrpecanie rkojesci uchwytu pomocniczego
- Luzowanie rkojesci uchwytu pomocniczego
Pojemnik na koncówki robocze
Blokada wrzeczona
- Poziomica
- Przelacznik zmiany biegu
AKCESORIA STANDARDOWE
Uchwyt pomocniczy oraz wskaznik glebokosci wiercenia.
OBSLUGA
ZASTOSOWANIE
(Dopuszcza sie uzytkowanie unto urzadzenia wyłaczniew celach wymienionych poniżej)
Wiercenie w betonie (wyłacznie z wączonym udarem).
Wiercenie w metalu: Stal, mosiadz, blacha alumiowa, stal niedzewna i rury.
PRZYCISK URUCHAMIAJACY
Patrzysunek 1 i 3.
Wiertarke uruchamia sie i zatrzymuje naciskajc i zwalniahc przycisc uruchamiajacy (1).
- Prędkość obrotowa regulje są nacisku przycisku wyzwalajacego.
- Maksymalna prędkość obrotowa ustawia są pomocza regulatora prȩdkości obrotowej (4).
ZMIANA KIERUNKU OBROTÖW
Patrzysunek 2.
Polski
OBSLUGA
MONTAZ DEMONTAZ KONCOWKI ROBOCZEJ
Patrzysunek 4.
Umieść koncowe robocz są glęboko w zacisku, jak na to pozwala konstruktja zacisku.
WLACZANIE WYLACZANIE UDARU
TRYB WIERCENIA BEZ UDARU
Patrz rysunek 5.
OBSLUGA WIERTARKI
WIERCENIE W DREWNIE
WIERCENIE W METALU
Do wiercenia w metalach nie nalezy uzywać udaru.
WIERCENIE W BETONIE
W kamieniu i murach wierci sie zwykle w trybie udarowym.
W przypadku wiercienia w materialach delikatnych, np.
Patrz rysunek 6.
Uchwyt pomocniczy
Uchwyt pomocniczy (8) przy obraca o 360s.
Wskaznik glebokosci wiercenia
Wskaznik ten ułatwa wiercenie otworów na okreslonaglebokosć (7).
Glebokosc otworu to odlegosc od końcownik wiertla do koćca wskaźnikaGLEbokosci.
POJEMNIK NA KONcOWKI ROBOCZE
Patrzysunek 7.
BLOKADA WRZECIONA
Patrzysunek 8.
ZMIANA PREDKOSCI OBROTOWEJ
Patrzysunek 6.
Prędkość obrotowa要去 regulowej wychyczenia przy hieruchomym wrzecionie.
Przelocznik zmiany biegu (19) znajduje sie z lewej strony obudowy.
Polski
Gdy przyȩcznik znajduje sie w położeniu „1", wiertarka pracuje na niźszym biegu.
Gdy przyȩćznik znajduje sie w położeniu „2", wiertarka pracuje na wyźyszym biegu.