EAG750RS - Tocător RYOBI - Manual de utilizare gratuit
Găsiți gratuit manualul dispozitivului EAG750RS RYOBI în format PDF.
Întrebări frecvente - EAG750RS RYOBI
Întrebările utilizatorilor despre EAG750RS RYOBI
0 întrebare despre acest aparat. Răspundeți la cele pe care le cunoașteți sau puneți-vă propria.
Pune o întrebare nouă despre acest aparat
MANUAL DE UTILIZARE EAG750RS RYOBI
Atenție! Este esențial să citiți instructiunile din acest manual înainte de operarea acestui aparat.
- Disc de polizare
- Capac de protectie
- Mâner lateral
- Buton de blocare a axului
- Întrerupător
- Flanşa exterioroară
- Flanşă exterioroară
- Ax de antrenare
- Cheie de serviciu
- Mâner de blocare a carterului de protectie
- Indicator de punere sub tensiune
MĂSURI DE SIGURANTĂ GENERALE
MĂSURILE DE SIGURANTĂ PENTRU POLIZOARE:
■Nerespectarea acestei reguli poate produce accidente și vătămări corporale grave.
■Nu utilizati aparatul în apropiere de produse
Română
inflamabile. Scânteile ar risca să le aprindă.
INSTRUCTIUNI SUPLIMENTARE DE SIGURANTĂ PENTRU TOATE OPERAȚIUNILE
Măsuri de siguranță generale suplimentare Reculul
recul.
REGULI SPECIALE PRIVIND SIGURANTA
■Discurile de polizare trebuie păstrate într-un loc uscat.
■Nu aşezati nici un obiect pe discuri.
■Discurile nu trebuie folosite în alte scopuri decât pentru operațiuni de polizare.
■Asigurați-vă că discul este instalat în conformitate cu instrucțiunile din acest manual.
■Asigurati-vă că piesa de prelucrat este fixată corect.
■Purtați întotdeauna ochelari de protecție și protecții auditive.
Română
suprafete atunci când este în mișcare.
■ Flanşa și şurubul de strângere trebuie să aibă același diametru exterior.
■Atunci când utilizati aparatul, tineți-l ferm cu două mâini.
SPECIFICATII
| Diametrul polizorului | 115 mm (4.5 in) 125 mm (5 in) |
Grosime 6 mm 6 mm
| Tensiune | 230 V - 240 V ~50 Hz | 230 V - 240 V ~50 Hz |
| Intrare | 750 W | 750 W |
| Filetul axului motor | M14 | M14 |
| Turație/viteză nominală | 11,000 min ^-1 | 11,000 min ^-1 |
| L u n g i m e a totală | 310 mm | 310 mm |