RYOBI EAG750RS - Drtič
EAG750RS - Drtič RYOBI - Bezplatný návod k obsluze
Najděte návod k zařízení zdarma EAG750RS RYOBI ve formátu PDF.
📄 109 stran Čeština CS Stáhnout 💬 Otázka AI ⚙️ Specifikace
Notice RYOBI EAG750RS - page 57
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
SKIP
Často kladené otázky - EAG750RS RYOBI
Dotazy uživatelů ohledně EAG750RS RYOBI
0 otázka o tomto zařízení. Odpovězte na ty, které znáte, nebo položte vlastní.
Položte novou otázku o tomto zařízení
E-mail zůstává soukromý: slouží pouze k tomu, aby vás informoval, pokud někdo odpoví na vaši otázku.
Zatím žádné otázky. Buďte první, kdo se zeptá.
NÁVOD K OBSLUZE EAG750RS RYOBI
Dôležité! Pre prácou s týmto zariadením je dôležité, by ste si prečítali pokyny v tomto návode.
Tehnilised muudatused võimalikud /Podloæno tehničkim promjenama /Tehnične spremembe dopuščene/
English
DESCRIPTION
  1. Brusný kotouč
  2. Ochranný kryt
  3. Pomocná rukojeť
  4. Tlačítko pro aretaci vřetene
  5. Spínač
  6. Příruba
  7. Vnější příruba
  8. Vřeteno pohonu
  9. Wrench
  10. Blokační páčka ochranného krytu
  11. Světelný indikátor napětí
OBECNÉ BEZPEČNOSTNÍ POKYNY
BEZPEČNOSTNÍ POKYNY PRO BRUSKY:
Nedodržení tohoto pokynu může způsobit vážné zranění či materiální škody.
Čeština
nedocházelo k usazování kovových částic, které by mohly způsobit úraz elektrickým proudem.
■ Nepoužívejte nářadí v blízkosti hořlavých předmětů. Jiskřením by mohlo dojít k jejich vznícení.
POZNÁMKA: Uvedené pokyny se týkají pouze specifického nářadí, které se používá s chladící tekutinou.
DALŠÍ BEZPEČNOSTNÍ POKYNY PRO VŠECHNY OPERACE
Doplňující obecné bezpečnostní pokyny Zpětný ráz (kickback)
ztrátu kontroly a zpětný ráz.
ZVLÁŠTNÍ BEZPEČNOSTNÍ PŘEDPISY
■Zkontrolujte, zda je průměr brusného kotouče kompatibilní s nářadím a se závitem na vřetenu.
■Brusné kotouče je nutné skladovat v suchu.
■ Při přenášení nářadí vypněte. Na brusné kotouče nepokládejte žádný předmět.
■ Brusné kotouče se nesmí používat k jiným účelům než k broušení materiálu.
■ S brusnými kotouči je nutné zacházet opatrně, v souladu s doporučeními výrobce.
■Zkontrolujte, zda je bruska nasazena v souladu s pokyny tohoto návodu k obsluze.
■ Nepoužívejte redukce ani adaptéry, abyste mohli nasadit brusný kotouč na velký upínací průměr.
■Zkontrolujte správné upevnění opracovávaného materiálu.
■Použ ívejte pouze doporučená příslušenství.
■ Při práci noste ochranné brýle a sluchovou ochranu.
Čeština
■ Příruba brusného kotouče a vnější příruba musí mít stejný vnější průměr.
■ Při práci držte nářadí pevně oběma rukama.
TECHNICKÉ ÚDAJE
Průměr brusného kotouče115 mm (4.5 in)125 mm (5 in)
Tloušťka 6 mm 6 mm
Elektrické napětí230 V - 240 V ~ 50 Hz230 V - 240 V ~ 50 Hz
Vstup 750 W 750 W
Závit na vřetenuM14M14
J menovitá rychlost11,000 min-111,000 min-1
Celková délka čistá hmotnost310 mm 2.35 kg310 mm 2.4 kg
Maximální rychlost otáčení brusného kotouče: 4,800 m/min
Příklad výpočtu:
3.14 × 125 × 11,000 / 1,000 = 4,320
Rychlost otáčení brusného 4,320 kotouče
Průměr brusného kotouče 125
Otáčky brusky naprázdno 11,000
STANDARDNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ
■Pomocná rukojeť
■Wrench
V některých zemích je v příslušenství dodáván další brusný kotouč.
OBSLUHA
Viz obrázek 3.
! VAROVÁNÍ
SPÍNAČ
Viz obrázek 2.
■ Pokud chcete nářadí vypnout nebo zapnout, posuňte spínač dopředu a pust'te ho.
■Pokud chcete spínač odblokovat, stiskněte zadní část spínače.
INSTALACE BRUSKY
Viz obrázek 4-5.
■ Nasad'te vnitřní přírubu a brusný kotouč na vřeteno ještě před nasazením vnější příruby
■ Ujistěte se, že je brusný kotouč správně nasazen na náboj vřetene, mezi vnitřní a vnější přírubou.
■Zamáčkněte blokovací tlačitko vřetene, které se nachází na pravé straně krytu.
■Pomocí dodaného utahovacího klíče utáhněte přírubu ve směru hodinových ručiček.
VAROVÁNÍ
Pečlivě zkontrolujte, zda brusný kotouč není prasklý. Prasklý kotouč okamžitě vyměňte.
OCHRANNÝ KRYT
Viz obrázek 6-7.
SVĚTELNÝ INDIKÁTOR NAPĚTÍ
ÚDRŽBA
Po skončení práce zkontrolujte, zda je nářadí v dobrém stavu.
Neprovádějte žádná seřizování, pokud je motor v provozu.
Uchovejte si tyto pokyny.
OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
RYOBI EAG750RS - OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ - 1
SYMBOL
RYOBI EAG750RS - SYMBOL - 1
Bezpečnostní výstraha
V Volt
Hz Hertz
\~ Střídavý proud
W W a t t
no Otáčky naprázdno
min ^-1 Počet otáček nebo pohybů (kmitů) za minutu
RYOBI EAG750RS - SYMBOL - 2
Shoda CE
RYOBI EAG750RS - SYMBOL - 3
Dvojitá izolace
RYOBI EAG750RS - SYMBOL - 4
Noste ochranu sluchu
RYOBI EAG750RS - SYMBOL - 5
Noste ochranu očí
RYOBI EAG750RS - SYMBOL - 6
Před spuštěním přístroje si řádně přečtěte pokyny.
RYOBI EAG750RS - SYMBOL - 7
Magyar
LEÍRÁS
Brúsne kotúče je potrebné skladovat' a manipulovat' s nimi s opatrnost'ou, podl'a pokynov výrobcu.
■ Vždy používajte bezpečnostné ochranné okuliare a chrániče uší.
■ Pri práci držte nástroj pevne oboma rukami.
Slovenčina
TECHNICKÉ ÚDAJE
Celková dížka310 mm310 mm