RYOBI EAG750RS - Murskain
EAG750RS - Murskain RYOBI - Ilmainen käyttöohje ja opas
Löydä laitteen käyttöohje ilmaiseksi EAG750RS RYOBI PDF-muodossa.
📄 109 sivua Suomi FI Lataa 💬 AI-kysymys ⚙️ Tekn. tied.
Notice RYOBI EAG750RS - page 41
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
SKIP
Usein kysytyt kysymykset - EAG750RS RYOBI
Käyttäjien kysymyksiä aiheesta EAG750RS RYOBI
0 kysymys tästä laitteesta. Vastaa tuntemiisi tai esitä omasi.
Esitä uusi kysymys tästä laitteesta
Ei vielä kysymyksiä. Esitä ensimmäinen.
KÄYTTÖOHJE EAG750RS RYOBI
Huomio! On ehdottoman välttämätöntä lukea tässä käyttöohjeessa annetut ohjeet ennen käyttöönottoa.
Advarsel! Det er meget viktig at du leser denne brukerveiledningen før du tar maskinen i bruk.
  1. Tasoitushiomalaikka
  2. Suojus
  3. Lisäkahva
  4. Akselin lukintanappi
  5. Katkaisin
  6. Laippa
  7. Ulkolaippa
  8. Vetoakseli
  9. Säätöavain
  10. Suojakotelon lukintavipu
  11. Jännitteen merkkivalo
YLEISET TURVAMÄÄRÄYKSET
HIOMAKONEITA KOSKEVAT TURVAOHJEET:
■Tämän ohjeen laiminlyönnistä saattaa olla seurauksena onnettomuuksia ja vakavia kehon vammoja.
- Älä käytä laitetta syttyvien aineiden läheisyydessä. Kipinät saattavat sytyttää ne.
Suomi
LISÄTIETOJA TURVAOHJEET KAIKKI TOIMET
Yleisiä lisäturvaohjeita Pomppaus
ERITYISET TURVALLISUUUSSÄÄNNÖT
■Tarkista, että tasoitushiomalaikassa oleva nopeus on tasan tai yli työkalun nimellisnopeuden.
■Varmista, että tasoitushiomalaikan mitat sopivat työkalulle ja että se soveltuu akselille.
■Tasoitusiomalaikat on varastoitava kuivaan tilaan.
- Älä aseta mitään hiomalaikkojen päälle.
■Hiomalaikkoja ei saa käyttää muuhun tarkoitukseen kuin hiomatöihin.
■Varmista, että hiomalakka on asennettu tässä käsikirjassa annettujen ohjeiden mukaisesti.
■Tarkista, että työkappale pysyy oikein paikallaan.
■Käytä ainoastaan suositeltuja lisälaitteita.
■Pidä aina suoalaseja ja kuulonsuojaimia.
■Tarvittaessa, käytä muita suojavarusteita kuten käsineitä, suojaesiliinoja tai kypärää.
■Hiomalaikan laipan ja ulkolaipan ulkohalkaisijoiden on oltava samat.
■Kun käytät työkalua, pidä sitä tukevasti kaksin käsin.
TEKNISET TIEDOT
Hiomalaikan halkaisija 115 mm (4.5 in) 125 mm (5 in)
Paksuus 6 mm 6 mm
Jännite230 V - 240 V ~230 V - 240 V ~
50 Hz50 Hz
Virrankulutus 750 W 750 W
Akselin kierteitys M14 M14
Nimellisnopeus 11,000 min ^-1 11,000 min ^-1
Kokonaispituus 310 mm 310 mm