RYOBI CCG-1801M - Cordless glue gun
CCG-1801M - Cordless glue gun RYOBI - Free user manual and instructions
Find the device manual for free CCG-1801M RYOBI in PDF.
📄 101 pages English EN Download 💬 AI Question
Notice RYOBI CCG-1801M - page 10
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
User questions about CCG-1801M RYOBI
0 question about this device. Answer the ones you know or ask your own.
Ask a new question about this device
The email remains private: it is only used to notify you if someone responds to your question.
No questions yet. Be the first to ask one.
USER MANUAL CCG-1801M RYOBI
SAVE THESE INSTRUCTIONS.
WORK AREA
  • Keep work area clean and well lit. Cluttered and dark areas invites accidents.
ELECTRICAL SAFETY
PERSONAL SAFETY
POWER TOOL USE AND CARE
English
GENERAL SAFETY RULES
BATTERY TOOL USE AND CARE
SERVICE
SPECIFICATIONS
Model CCG-1801M
Voltage 18 V
Charger (not included) BC-1815S / BC-1800
No load speed
  • High 5.5 mm/s
  • Low 1 mm/s