RYOBI EMS180RV - Slibemaskine
EMS180RV - Slibemaskine RYOBI - Gratis brugsanvisning og manual
Find enhedens vejledning gratis EMS180RV RYOBI i PDF-format.
📄 143 sider Dansk DA Download 💬 AI-spørgsmål
Notice RYOBI EMS180RV - page 47
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
Brugerspørgsmål om EMS180RV RYOBI
0 spørgsmål om dette apparat. Besvar dem du kender, eller stil dit eget.
Stil et nyt spørgsmål om dette apparat
E-mailen forbliver privat: den bruges kun til at underrette dig, hvis nogen svarer på dit spørgsmål.
Ingen spørgsmål endnu. Vær den første til at stille et.
BRUGSANVISNING EMS180RV RYOBI
  1. Tænd/Sluk-kontakt
  2. Stovopsamlingsboks
  3. Hastighedsvariator
  4. Kontrollampe for strømtilslutning
  5. Trekantet bundplade
  6. Bundplade til ark
  7. Trekantet sandpapir
  8. Standard libepapir
  9. Haeftebundplade
  10. Daeksel
  11. Fingerpladen
  12. Lås
  13. Sekskantnøgle
  14. Klemme
SAERLIGE SIKKERHEDSFORSKRIFTER FOR SLIBEMASKINER
■ Brug altid beskyttesesbriller og stovmaske, nár du slider - især ved sibning over hovedhøjde.
Maskinen er ikke egnet til vådslibning.
ADVARSEL
SPECIFICATIONER
Spending 230 V - 240 V ~ 50 Hz
Effekt 180 W
Banevandringens 6000-12000 min-1
hastighed
Bundpladens mal
Trekantet bundplade 168 x 100 mm
Bundplade til 1/3 ark 185× 92mm