RYOBI EAG750RB - Murskain
EAG750RB - Murskain RYOBI - Ilmainen käyttöohje ja opas
Löydä laitteen käyttöohje ilmaiseksi EAG750RB RYOBI PDF-muodossa.
📄 109 sivua Suomi FI Lataa 💬 AI-kysymys ⚙️ Tekn. tied.
Notice RYOBI EAG750RB - page 41
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
SKIP
Usein kysytyt kysymykset - EAG750RB RYOBI
Käyttäjien kysymyksiä aiheesta EAG750RB RYOBI
0 kysymys tästä laitteesta. Vastaa tuntemiisi tai esitä omasi.
Esitä uusi kysymys tästä laitteesta
Ei vielä kysymyksiä. Esitä ensimmäinen.
KÄYTTÖOHJE EAG750RB RYOBI
Huomio! On ehdottoman vättamätontä lukea tassä käytöohjeessa annetut ohjet ennen käytöönottoa.
Adversell Det er meget viktig at du leser denen brukerveiledningen for du tar maskinen i bruk.
BHHMaHHe! Ipeepc0kO h 3aynckOM INHCTpyMeHTa Heo6xoJIMo O3HaKOMITbC C INHCTpyKUneI NO 3KcPiYatauIN.
  1. Tasoitushiomalaiikka
  2. Suojus
  3. Lisakahva
  4. Akselin Iukintanappi
  5. Katkaisin
  6. Laippa
  7. Ulkolaippa
  8. Vetoakseli
  9. Sātöavain
  10. Suojakotelon lukintavipu
  11. Jannitteen merkkivalo
YLESET TURVAMÄRÄYKSET
HIOMAKONEITA KOSKEVAT TURVAOHJEET:
Täm'an ohjeen laiminlyonnista saattaa olla seurauksena onnettomuuksia ja yakavia kehon vammoja.
Alä kayta laitetta sytyvien aineiden laheisyydessä. Kipinat saattavat sytyttäa ne.
Suomi
LISÄTIETOJA TURVAOHJEET KAIKKI TOIMET
Yleisiä lisāturvaohjeita Pomppaus
ERITYISET TURVALLISUSSÄNNÖT
■Tarkista, etta tasoitushiomalaikassa oleva nopeus on tasan tai yi tyokalun nimellisnopeuden.
■Varmista, etta tasoitushiomaikaan mitat sopivat tyokalulle ja etta se soveltuu akselille.
Tasoitusiomalaikat on varastoitava kuivaan tilaan.
Ala aseta mitaan hiomalaikkojen palle.
■Hiomalaikkoja ei saa kayttä muuhun tarkoitukseen kuin hiomatöihin.
■Varmista, etta hiomalakka on asennettu tassakasikirjassa annettujen ohjeiden mukaisesti.
■Tarkista, etta tyokappale pysyy oikein paikallaan.
Käytä ainoastaan suositeltuja lisälitteita.
■ Pidä aina suoalaseja ja kuulonsuojaimia.
Tarvittaessa, kayta muita suojavarusteita kuten kasineita, suojaesiliinoja tai kyparaa.
■Hiomalaikan laipan jaulkolaipan ulkohalkaisijoiden on oltava samat.
■Kun kaytát tyokalua, pida sita tukevasti kaksin kasin.
TEKNISET TIEDOT
Hiomalaikan 115 mm (4.5 in) 125 mm (5 in) halkaisija
Paksuus 6 mm 6 mm
Jännite230 V - 240 V ~230 V - 240 V ~
50 Hz50 Hz
Virrankulutus 750 W 750 W
Akselin M14 M14 kierteitys
Nimellisnopeus 11,000 min-1 11,000 min-1
Kokonaispituus 310 mm 310 mm