RYOBI One+ CCG1801MHG - Lim pistol
One+ CCG1801MHG - Lim pistol RYOBI - Gratis bruksanvisning och manual
Hitta enhetens manual gratis One+ CCG1801MHG RYOBI i PDF-format.
📄 148 sidor Svenska SV Ladda ner 💬 AI-fråga
Notice RYOBI One+ CCG1801MHG - page 43
Valj ditt sprak och ange din e-post: vi skickar en specifikt oversatt version.
Användarfrågor om One+ CCG1801MHG RYOBI
0 fråga om denna apparat. Svara på dem du kan eller ställ din egen.
Ställ en ny fråga om denna apparat
Inga frågor ännu. Var den första att ställa en.
BRUKSANVISNING One+ CCG1801MHG RYOBI
ANVÄNDNINGSOMRÅDE
    ■ Fyll i hål och sprickor före målning.
    ■ Skapar en fuktbarriär omkring områden som kan skadas av väta.
  • Täta sprickor så att insekterna inte kan komma in i ditt hus.
    ■ Applicera fästmedel.
Använd inte produkten på något annat sätt än vad som är avsett.
WARNING
Behåll dessa varningar och anvisningar för framtida referens.
SÄKERHETSFÖRESKRIFTER FÖR TÄTNINGSPISTOL
■ Omgivningstemperatur för verktyget vid drift skall ligga mellan 0 °C och 40 °C.
■ Omgivningstemperatur för verktyget vid förvaring skall ligga mellan 0 °C och 40 °C.
YTTERLIGARE SÄKERHETSVARNINGAR FÖR BATTERIER
WARNING
■ Omgivningstemperatur för batteriet vid drift skall ligga mellan 0 °C och 40 °C.
■ Omgivningstemperatur för batteriet vid förvaring skall ligga mellan 0 °C och 20 °C.
TRANSPORTERA LITIUMBATTERIER
Transportera batteriet enligt lokala och nationella lagar och regleringar.
BESKRIVNING
  1. Tätningspistol
  2. Rensningsstav
  3. Punkteringsverktyg
  4. Ram
  5. Avtryckare
  6. Avtryckarlås
  7. Hastighetsvariator
  8. Rensningsstavhandtag
  9. Batteripack (inte inkluderat)
  10. Låshakar
  11. Spets
  12. Tätningstub (inte inkluderat)
  13. Handtag, isolerad greppyta
SPECIFICATIONER
Trådlös tätningspistol
Modell
CCG-1801
Svenska
Spänning 18 V
RYOBI One+ CCG1801MHG - Svenska - 1
Ingen belastningshastighet
hög 5,5 mm/s
låg 1 mm/s