One+ CCG1801MHG - Liimapistooli RYOBI - Ilmainen käyttöohje ja opas
Löydä laitteen käyttöohje ilmaiseksi One+ CCG1801MHG RYOBI PDF-muodossa.
Käyttäjien kysymyksiä aiheesta One+ CCG1801MHG RYOBI
0 kysymys tästä laitteesta. Vastaa tuntemiisi tai esitä omasi.
Esitä uusi kysymys tästä laitteesta
KÄYTTÖOHJE One+ CCG1801MHG RYOBI
KÄYTTÖTARKOITUS
■ Reikien ja halkeamien täyttäminen ennen maalaamista.
■ Kosteussulun luominen sellaisten alueiden ympärille, joita vesi voi vahingoittaa.
■ Halkeamien tiivistäminen estämään hyönteisten pääsy taloon.
■ Liiman levittäminen.
Älä käytä tätä tuotetta millään muulla tavalla kuin mihin se on tarkoitettu.
VAROITUS
Säästä kaikki varoitukset ja ohjeet tulevaa käyttöä varten.
TIIVISTYSAINEEN SYÖTTÖPUTKILON TURVALLISUUSVAROITUKSET
■ Ympäristön lämpötila-alue työkalulle käytön aikana on 0 °C ja 40 °C välillä.
■ Ympäristön lämpötila-alue työkalulle varastoinnin aikana on 0 °C ja 40 °C välillä.
LISÄÄ AKUN TURVALLISUUSVAROITUKSIA
VAROITUS
tietyt
■ Ympäristön lämpötila-alue akulle käytön aikana on 0 °C ja 40 °C välillä.
■ Ympäristön lämpötila-alue akun varastoinnin aikana on 0 °C ja 20 °C välillä.
LITIUMAKKUJEN KULJETTAMINEN
Kuljeta akkua paikallisten ja kansallisten ehtojen ja säädösten mukaisesti.
KUVAUS
- Tiivistepistooli
- Männänvarsi
- Rei'itystyökalu
- Runko
- Liipaisin
- Katkaisijalukitus
- Nopeusvariaattori
- Männänvarren kahva
- Akku (ei kuulu pakettiin)
- Salvat
- Suutin
- Tiivisteputkilo (ei mukana)
- Kahva, eristetty tartuntapinta
TEKNISET TIEDOT
Johdoton tiivistepistooli
Malli
CCG-1801
Jännite
18 V
Suomi
Kuormaton nopeus
suuri 5,5 mm/s
pieni 1 mm/s
Mitatut arvot määritetty EN 62841 standardin mukaan.
A-painotettu äänenpainetaso Lp = 59 dB(A)
Epätarkkuus K 3 dB (A)
A-painotettu äänenteho LW = 70 dB(A)
Epätarkkuus K 3 dB (A)
Käytä korvasuojia.
Painotettu tehollisarvo
Tärinän kokonaisarvot (kolmiakselinen vektorisumma) määritettynä standardien EN 62841 mukaisesti:
Tärinäarvo ei ylitä 2,5 m/s 2
Epätarkkuus K 1,5 m/s 2
| Malli | Akku(ei mukana) | YHTEENSOPIVALATURI (ei mukana) |
KÄYTTÖ
Tämä tuote toimii RYOBI ONE+ 18 V litium-ioniakkujen ja RYOBI ONE+ 18 nikkeli-kadmium-akkujen kanssa.
AKUN SUOJAUSOMINAISUUDET
RYOBI 18 V litiumioniakut sisältävät ominaisuuksia, jotka suojaavat litiumionikennoja ja maksimoivat akun käyttöiän. Joissain käyttöolosuhteissa nämä integroidut ominaisuudet saavat akun ja siihen kytketyn laitteen käyttäytymään eri lailla kuin nikkeli-kadmiumakuilla.