IBIZA SOUND ERUPTION-1500 - Mașină de efecte
ERUPTION-1500 - Mașină de efecte IBIZA SOUND - Manual de utilizare gratuit
Găsiți gratuit manualul dispozitivului ERUPTION-1500 IBIZA SOUND în format PDF.
📄 48 pagini Română RO Descărcați 💬 Întrebare IA
Notice IBIZA SOUND ERUPTION-1500 - page 30
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
Întrebările utilizatorilor despre ERUPTION-1500 IBIZA SOUND
0 întrebare despre acest aparat. Răspundeți la cele pe care le cunoașteți sau puneți-vă propria.
Pune o întrebare nouă despre acest aparat
Nicio întrebare deocamdată. Fiți primul care pune una.
MANUAL DE UTILIZARE ERUPTION-1500 IBIZA SOUND
IBIZA SOUND ERUPTION-1500 - 1
EXPLICATIA SIMBOLURILOR
IBIZA SOUND ERUPTION-1500 - EXPLICATIA SIMBOLURILOR - 1
În conformitate cu cerințele standardului CE.
IBIZA SOUND ERUPTION-1500 - EXPLICATIA SIMBOLURILOR - 2
Produsul este destinat doar utilizării în interior
IBIZA SOUND ERUPTION-1500 - EXPLICATIA SIMBOLURILOR - 3
Distanța minimă între aparat și alte obiecte PRECICLAREA CORECTA A ACESTUI PRODUS
RECOMANDĂRI DE SIGURANTĂ
  • Acest dispositiv este permis numai pentru utilizare în interior.
  • Nu scuturați dispozitivul. Evitați forța brută atunci când îl instalati sau îl utilizati.
garantia devine vid.
INSTRUCTIUNI DE DESPACHETARE
CONTINUTUL CUTIEI
• 1 buc. ERUPTIE-1500
• 1 telecomandă fără fir cu receptor
• 1 buc. manual de utilizare
• 1 buc. cablu de alimentare
NOTE IMPORTANTE
Înainte de a umple lichidul de ceață, vă rugăm să deconectați unitatea de la rețea.
AFIŞA
Funcții butoane:
▲ SUS: Măriți valoarea
▼ JOS: Reduceti valoarea
ENTER: Confirmați valoarea și ieșiti
CONECTAREA UNUI CABLU DE SEMNAL
Conexiunea dintre ieşirea unității master și intrarea unității slave trebuie realizată printr-un cablu XLR cu 3 pini. Conectați cablul de semnal de la ieşirea DMX a controlerului la mufa DMX IN a unității master, apoi conectați mufa DMX OUT a masterului la mufa DMX IN a slave, etc. până când ați conectat toate slave. Introduceți ultimul conector la intrarea ultimei mașini. (Notă: diametrul miezului fiecărui cablu ar trebui să fie de cel puțin 0,5 mm, trebuie utilizat un cablu ecranat cu miez dublu).
Un terminator de semnal DMX este recomandat la iesirea ultimei unități din lant. Un terminator DMX este un conector XLR cu o rezistență de 120 Ω între pinul 2 și pinul 3 al conectorului XLR
OPERARE
FUNCTIONAREA PANOULUI DE CONTROL
SETAREA TEMPERATURII MAŞINII:
SETAREA ADRESEI DMX ŞI TABELUL CANALELOR:
Când este afișat „F”, apăsați butonul Meniu pentru a selecta „d001”. Apoi apăsați butonul SUS /JOS pentru a configura adresa de la d001-d512.
TABEL DMX:
Channel Value Content
CH1 0-255 Începeti să aburiți
CH2 0-255 LED roșu de reglare
CH3 0-255 Reglare LED verde
CH4 0-255 Reglare LED albastru
CH5 0-255 LED stroboscopic
CH6 0-255 LED salt de culoare
CH7 0-255 LED schimbare treptată a culorii
TELECOMANDA OPERARE
Conectați receptorul furnizat la priza COMANDĂ FĂRĂ LA DISTANȚĂ de pe panoul lateral al mașinii.
Butoanele telecomenzii fără fir furnizate au următoarele funcții:
R: Control cu LED roşu
G: Control LED verde
B: Control LED albastru
CEAȚĂ: Începeti să aburiti
INSTALAREA BATERIEI ÎN TELECOMANDĂ
Aşezati telecomanda fără fir cu fața în jos pe o suprafață plană.
Împingeți capacul compartimentului în direcția săgeții pentru a deschide compartimentul bateriei.
Scoateți bateria veche și instalați-o pe cea nouă (23A 12V alcalină) cu polaritatea corectă.
Glisați ușor compartimentul bateriei închis. Se blocheaza automat.
RECOMANDĂRI PENTRU BATERIE
IBIZA SOUND ERUPTION-1500 - RECOMANDĂRI PENTRU BATERIE - 1
Bateriile nu trebuie expuse la căldură excesivă, cum ar fi soarele, focul sau altele asemenea.
FUNCTIA DE OPRIRE AUTOMATĂ:
IBIZA SOUND ERUPTION-1500 - FUNCTIA DE OPRIRE AUTOMATĂ: - 1
text_image F365 MENUENTER
FRECVENTA DE CURĂTARE ȘI UTILIZARE A PRODUSULUI
  • Vă rugăm să curățați periodic mașina de ceată pentru a o menține în stare bună.
ALTE INSTRUCTIUNI:
SPECIFICATII
Tensiune 220V-240V\~50/60Hz
Putere 1500W
Siguranta 8A
Timp de încălzire 5-6 minute
Max. timp de functionare continuă ....8-15 secunde
Max. înălțimea de pulverizare ....Aproximativ 6-8m
Debit de ceată ....Aproximativ 900 m3/min
Sursa LED 24 x 3W RGB
Baterie telecomanda ....alcalina E23A / 12V
Canale 7CH
Capacitate rezervor 2.3L
Greutate 6,7 kg....
Dimensiuni 410 x 350 x 205mm