AMP1000-MKII - Receptor IBIZA SOUND - Manual de utilizare gratuit
Găsiți gratuit manualul dispozitivului AMP1000-MKII IBIZA SOUND în format PDF.
Întrebările utilizatorilor despre AMP1000-MKII IBIZA SOUND
0 întrebare despre acest aparat. Răspundeți la cele pe care le cunoașteți sau puneți-vă propria.
Pune o întrebare nouă despre acest aparat
MANUAL DE UTILIZARE AMP1000-MKII IBIZA SOUND
- Vă rugăm să citiți cu atenție manualul și să-l păstrați pentru referințe ulterioare.
- Scoateți ștecherul din priză numai de suprafața de prindere prevăzută. Nu trageți de cablu.
- Nu conectați sau deconectați niciodată ștecherul cu mâinile umede sau ude.
- Scoateți întotdeauna stecherul din priză:
Înainte de curățarea aparatului
Dacă este o furtună
Dacă nu veți folosi dispozitivul pentru o perioadă lungă de timp (> 1 săptămână)
- Nu lăsați dispozitivul nesupravegheat în timp ce îl utilizați.
- Utilizati dispozitivul numai într-un climat moderat, nu în medii tropicale.
- Cablurile de retea defecte pot fi înlocuite numai de specialisti. Pericol de soc!
COMENZI DE PE PANOUL FRONTAL:
- Comutator pornit/oprit cu LED de alimentare
- LED Vumeter : Afisează nivelul de iesire principal.
CONEXIUNI DIN SPATE
- Intrare de linie
Conectați iesirea master a mixerului sau a sursei audio la intrarea de 6,35 mm sau RCA (XLR pe AMP2000-MKII) a amplificatorului.
- leşiri difuzoare
ALIMENTARE ELECTRICĂ
Retea
INSTALARE
Înainte de a conecta amplificatorul la o priză de perete, verificati următoarele puncte
- Comutatorul Pornit/Oprit trebuie să fie în pozitia OPRIT
- Amplificatorul trebuie oprit înainte de a deconecta cablul de alimentare.
PORNIRE/OPRIRE
INSTALARE SI EXPLOATARE
CONEXIUNI AUDIO
PREVENIREA SI DETECTAREA INTERFERENTELOR
SPECIFICATII
| AMP300-MKII | AMP600-MKII | AMP800-MKII | AMP1000-MKII | AMP2000-MKII | |
| Putere muzicală 2 | x 240 W 4Ω 2 x 480W | 4Ω 2 x 600W | 4Ω 2 x 800W | 4Ω 2 x 1500W | 4Ω |
| 2 x 160 W 8 Ω 2 x 320 W | 8 Ω 2 x 400 W | 8 Ω 2 x 600 W | 8 Ω 2 x 1000 W | 8 Ω | |
| THD @ 1kHz 1% 1% 1% 1% | |||||
| Frec. Interval 20Hz | -20 KHz -0,5/+1dB | 20Hz-20KHz-0,5/+1dB | 20Hz-20KHz-0,5/+1dB | 20Hz-20KHz-0,5/+1dB | 20Hz-20KHz-0,5/+1dB |
| Raport S/N >89dB | >89dB >89dB | >89dB >89dB | |||
| Separarea ca-nalelor (f=1kHz) | 56dB 54dB 54dB | 52dB 50dB | |||
| Nivel de intrare | 850mV | 850mV | 850mV | 850mV | 850mV |
| Impedantă de intrare | 20KΩ | 20KΩ | 20KΩ | 20KΩ | 20KΩ |
| Consumul de energie static | 7W | 9W | 11W | 14W | 20W |
| Consumul de energie PMPO | 220W | 580W | 730W | 830W | 1300W |