SLK12A-TWS - Difuzor IBIZA SOUND - Manual de utilizare gratuit
Găsiți gratuit manualul dispozitivului SLK12A-TWS IBIZA SOUND în format PDF.
Întrebările utilizatorilor despre SLK12A-TWS IBIZA SOUND
0 întrebare despre acest aparat. Răspundeți la cele pe care le cunoașteți sau puneți-vă propria.
Pune o întrebare nouă despre acest aparat
MANUAL DE UTILIZARE SLK12A-TWS IBIZA SOUND
text_image
CE în conformitate cu cerințele standarului CE.
Produsul este destinat doar utilizării în interior
- Vă rugăm să citiți cu atenție manualul și să-I păstrați pentru consultări ulterioare.
- Unitatea trebuie conectată la o sursă de alimentare doar de tipul descris.
- Deconectați unitatea de la priză atunci când nu va fi folosită o perioadă lungă de timp.
- Nu scoateți capacul sau spatele, deoarece în interior nu există piese reparabile de utilizator.
- Nu puneti pe aparat surse cu flăcări deschise, cum ar fi lumânările aprinse.
- Nu utilizati unitatea într-un climat tropical. Doar pentru utilizare într-un climat temperat.
- Aparatul nu poate fi expus la temperaturi extreme ( < +5^ / > +35^ ) în timpul funcționării.
- Aparatul nu poate fi supus la vibrații puternice sau la solicitări mecanice puternice.
- Pentru a evita rănirea sau căderile, ridicati dispozitivul doar folosind mânerul furnizat.
Pentru a evita rănirea sau căderile, nu utilizati produsul ca scaun.
CIRCUIT SONIC GUARD
FUNCTIONARE
Inainte de pornirea unitatii, reduceti volumul la minim.
Conectati cablul de alimentare furnizat la mufa de intrare de pe partea din spate. Asigurati-va ca tensiunea de retea furnizata este de 220-240VAC \~ 50Hz/60Hz. Setati comutatorul I/O de pe panoul din spate in pozitia "I". Comutatorul si LED-ul albastru de pe panoul frontal se aprind. Introduceti un card SD sau stick-ul USB in slotul corespunzator. Ecranul LCD se aprinde. Effectuati setarile in functie de cerintele dumneavoastra prin intermediul comenzilor de pe panoul din spate sau cu ajutorul telecomenzii furnizate.
REDARE U-DISK MP3/WMA
- Puneti sursa de alimentare pe ON. Indicatorul LED (19) se aprinde.
- Introduceti un stick USB (2) sau un card SD (3) în intrarea relevantă
- Selectati USB prin intermediul butonului MODE (4)
- Selectați un titlu prin intermediul butoanelor ➤ sau ◀si apăsați ▶|| (8)
REDAREA MUZICII
- Introduceti o fisa RCA in mufa LINE IN (17) sau o mufă jack la intrările LINE/MIC (16).
- Reglati volumul (10)
INTRARI MIC
FUNCTIA REC
PROCEDURA BLUETOOTH PAIRING
- Activati functia Bluetooth a smartphone-ului sau a tabletei PC.
- Produsul apare sub denumirea « IBIZA-PORT » si poate fi conectat la echipament.
FOLOSIREA FUNCTIEI TWS
- Dezactivati funcția Bluetooth de pe smartphone-ul dvs.
COMENZI PE PANOUL SPATE
- Afişa
- port USB
- mufa SD
- MOD: Parcurgeti prin USB / LINE / BLUETOOTH
- EQ: Apăsați pentru a parcurge diferite stiluri de muzică
- Controlul de volum anterior/următorul/
- Modul TWS/Repeat
- REC/Redare fisier înregistrat
- Redare/Pauză
- Volumul microfonului
- Control MIC ECHO
- Controlul înaltelor
- Controlul basului
- Controlul volumului liniei
- Selector de intrare linie/microfon
- Intrări microfon/linie
- Intrare de linie
- leşirea amestecului
- Indicator de alimentare: se aprinde când unitatea este pornită
- Comutator ON/OFF
- Siguranță
- Intrare la rețea
TELECOMANDA
Butonul ON / OFF
MODE: Apăsați până când este afișat modul de funcționare dorit
MUTE: Oprirea sunetului
▶|| Redare/pauză: apăsați pentru a reda o piesă, apăsați pentru a întrerupe.
REC: Apăsați pentru a porni, opri și reda un fișier înregistrat
«/CH-: înapoi la piesa anterioară.
▶/CH+: Treceți la următoarea piesă. În modul FM: Accesați următorul post de radio
RPT: Repetați una/repetați toate piesele
VOL-: Reduceti volumul
Vol+: Mărește volumul
EQ: Selectați dintre mai multe moduri de sunet (Rock, Pop, Jazz, Clasic, Flat)
ENTER: Odată ce ați făcut selecția, apăsați ENTER pentru confirmare.
Butoane numerice: Apăsați numărul piesei dorite
text_image
ATENTIE
Pericol de explozie dacă bateria este înlocuită incorect.
Înlocuiti doar cu același tip sau cu un tip echivalent.
AVERTISMENT
Nu înghițiți bateria. Pericol de arsuri chimice.
Păstrați bateriile noi și vechi departe de a ajunge copiii la acestea.
Dacă nu sunteti sigur dacă bateria a fost înghițită sau introdusă în orice altă parte
CURĂTENIE
SPECIFICATII
| MODELE SLK12A-TWS SLK15A-TWS | ||
| Alimentare electrică 220-240V~ 50/60Hz 220-240V~ 50/60Hz | ||
| Putere max. 700W 800W | ||
| Woofer 12" / 30cm 15" / 38cm | ||
| Raspuns in frecventa 40Hz - 20kHz 35Hz - 20kHz | ||