IBIZA SOUND DJM150BTVHF - Mixer
DJM150BTVHF - Mixer IBIZA SOUND - Manual de utilizare gratuit
Găsiți gratuit manualul dispozitivului DJM150BTVHF IBIZA SOUND în format PDF.
📄 36 pagini Română RO Descărcați 💬 Întrebare IA
Notice IBIZA SOUND DJM150BTVHF - page 14
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
Întrebările utilizatorilor despre DJM150BTVHF IBIZA SOUND
0 întrebare despre acest aparat. Răspundeți la cele pe care le cunoașteți sau puneți-vă propria.
Pune o întrebare nouă despre acest aparat
Nicio întrebare deocamdată. Fiți primul care pune una.
MANUAL DE UTILIZARE DJM150BTVHF IBIZA SOUND
ATENTIE
RISC DE SOC ELECTRIC
NU DESCHIDETI
IBIZA SOUND DJM150BTVHF - ATENTIE - 1
IBIZA SOUND DJM150BTVHF - ATENTIE - 2
Comenzi
  1. Mufa Mic 1
Mufapentru conectare microfon.
  1. Control nivel MIC
Reglaj volum microfon.
  1. Control nivel MIC wireless
Reglaj volum microfon wireless.
  1. Control ton MIC
Reglaj ton microfon.
  1. Comutator Linie/BLUETOOTH/MP3
Folositi acest comutator pentru a selecta intrarea.
  1. Control amplificare
Folositi acest buton pentru a seta nivelul canalului de intrare.
8. Control sunete inalte
Folosit pentru a mari sau a reduce SUNETELE INALTE ale semnalului de intrare.
9. Control sunete medii
Folosit pentru a mari sau a reduce SUNETELE MEDII ale semnalului de intrare.
10. Control bass
Folosit pentru a mari sau a reduce SUNETELE JOASE ale semnalului de intrare.
11. Channel Fader
Folosit pentru a regal nivelul fiecarui canal.
12. Crossfader
13. Mufa casti
Conectati castile cu impedanta intre 8 si 600 Ohmi la incest conector.
14. Buton Cue
Folositi acest buton pentru a selecta canalul (le) care vor fi monitorizate de casti.
15. Buton PHONE/IESIRE MON
Apasati acest buton pentru a selecta iesirea Phone sau monitor.
16. Control Master
Reglati nivelul iesirii master.
17. Afisare nivel Master
Afisajul LED indica nivelul iesirii master din stanga sau drepta.
18. MUFA STICK USB
Intrare stick USB.
19.COMENZI USB
Comenzi USB player
a: |< < : Folositi acest buton pentru a reporni piesa sau a selecta piesa anterioara.
c: >>|: Folositi acest buton pentru a selecta urmatoarea piesa.
d: VOL:: Folositi acest buton pentru a reduce volumul.
e: VOL+(28): Folositi acest buton pentru a mari volumul.
f: EQ(29): Va permite selectarea efectului.
g: LED DISPLAY(30): Afisarea informatiilor MP3.
20. SEMNAL LED MICROFON WIRELESS
Se aprinde cand primeste semnal de la microfon wireless.
DESCRIEREAPANOULUI DINSPATE
POWER
22
AC 12V
IBIZA SOUND DJM150BTVHF - DESCRIEREAPANOULUI DINSPATE - 1
ATTENION PO.RREDUIRELERSUEDECHOCELECTRIQUE NE PASOULRIRAPPEARIL
IBIZA SOUND DJM150BTVHF - DESCRIEREAPANOULUI DINSPATE - 2
IBIZA SOUND DJM150BTVHF - DESCRIEREAPANOULUI DINSPATE - 3
IBIZA SOUND DJM150BTVHF - DESCRIEREAPANOULUI DINSPATE - 4
IBIZA SOUND DJM150BTVHF - DESCRIEREAPANOULUI DINSPATE - 5
ANT
22. Comutator pornire
Apasati butonul pentru a porni mixerul. LED va lumina cand mixerul estePornit.
23. Conexiune AC
Aparatul se livreaza cu un adaptor de 12 V AC. Conectati la mufa 12V AC inaine de connectarea la o sursa de putere.
24. lesire Master
lesirea Master connecteaza la amplificatorul principal, accepta mufe RCA.
25. lesire MON
Aceste intrari, pentru ch1-ch2 si accepta conectori de tipul mufelor RCA.
27. Antena VHF
Extindeti complet pentru a primi semnal VHF de la microfon wireless
PROCEDURE DE ASOCIÈRE BLUETOOTH
MICROFON WIRELESS
  • Deschideti compartmentul pentru baterie cu ajutorul unei surubelnite. Introduceti o baterie de 1.5 V respectand polaritatea corecta. Inchideti compartmentul pentru baterii si strangeti cu ajutorul unei surubelnite.
  • Schimbati bateria atunci cand "LOW-BATT" se aprinde pe microfon.
  • Pentru a preveni feedback-ul acustic, tine-ti microfonul la o distantă rezonabila de incinta.
SPECIFICATII
INTRARI:
Microfon . 3mV / 2.2 kO
Linie. 150mV/47kΩ
IESIRI:
Principala. 0 dB/1V600Ω
MON 0 dB/1V600Ω
PHONE 300mV/16-32Ω
Control sunet
Sunete inalte .+12dB/-12dB
Sunete medii .+12dB/-12dB
Sunete joase .+12dB/-12dB
GENERAL:
Raspuns in freventa 20Hz\~20 kHz ± 2 dB
Distorsiune .<0.02%