BLAUPUNKT ISDRG1200 - Alarmsystem
ISDRG1200 - Alarmsystem BLAUPUNKT - Gratis brugsanvisning og manual
Find enhedens vejledning gratis ISDRG1200 BLAUPUNKT i PDF-format.
📄 38 sider Dansk DA Download 💬 AI-spørgsmål
Notice BLAUPUNKT ISDRG1200 - page 33
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
Brugerspørgsmål om ISDRG1200 BLAUPUNKT
0 spørgsmål om dette apparat. Besvar dem du kender, eller stil dit eget.
Stil et nyt spørgsmål om dette apparat
E-mailen forbliver privat: den bruges kun til at underrette dig, hvis nogen svarer på dit spørgsmål.
Ingen spørgsmål endnu. Vær den første til at stille et.
BRUGSANVISNING ISDRG1200 BLAUPUNKT
1 stk. håndbog
1 stk. CR2032-batteri
3 - Installation
Note:
- Slut det runde stik på elnetsadapteren til forbindelsesstikket med 12 V jævnstrøm, 1 A (6)
Valgfri: Sæt 8 x 1,5 V AA batterier (medfølger ikke) i batterirummet (5). Overhold den korrekte polaritet (+/-) som angivet i batterirummet. Luk batterirummet. Vi fraråder brugen af genopladelige batterier, da de har en lavere spænding.
Note:
- Udskift batterierne, när strømindikatorlampen bliver svagere eller går ud.
- Fjern batterierne, når enheden ikke skal bruges i en længere periode.
BLAUPUNKT ISDRG1200 - Note: - 1
Vigtig bemærkning:
- Nedsænk aldrig produktet i vand eller andre væsker.
- Rengør produktet med en tør, fiberfri klud.
Dansk
6 - Sikkerhedsvejledning
  • Enheden skal altid være på afstand af varmekilder såsom radiatorer, varmekanaler og brændeovne.
  • Brug kun den medfølgende elnetadapter som strømforsyning.
  • Systemets lyd er meget høj, så placer aldrig enheden tæt på ørerne.
  • Af sikkerhedsmæssige årsager skal elnetadapteren tages ud af stikkontakten under storme.
Dansk
6 - Tekniske specifikationer
ISD-RG1200
Indgangsstrøm/-spænding.... 12 V jævnstrømm 1 A via strømadapteren
Backup-batteri.... 8 stik.1,5 V batterier af typen AA
Strømforbrug ved standby.... ≤ 7 mA
Dynamisk strømforbrug.... ≤ 500 mA
Støjniveauinterval.... ≤ 95 dB
Støjniveauinterval for dørklokke.... 70-95 dB
Støjniveauinterval for hundegøen.... 65-95 dB
Støjniveauinterval for alarm.... 75-95 dB
Sendefrekvens/-effekt.... 5,8 GHz, 1 mW
Radardetektionområde (åbent område) 0-15 m (bagtil), 0-3,5 m (fortil)
0-7 m (side)
Driftsforhold.... 0 til +40 °C, 20 % - 85 % relativ luftfugtighed
Opbevaringsforhold.... 0 til +40 °C, 20 % - 50 % relativ luftfugtighed
Mål (B x H x D) 154 x 160 x 110 mm
Vægt...... Ca. 820 g
Strømadapter
(Shenzhen Shenghuacheng Technology Co. Ltd., model : SHCY-SP1201000EU)
Indgangsstrøm/-spænding.... 100-240 V vekselstrøm, 50/60 Hz, maks. 0,3 A
Udgangsspænding/-strøm.... 12 V jævnstrøm, 1 A
Kabellængde.... 1,5 m
Fjernbetjening
Driftsspænding.... 1 x 3 V knapcelle, typen CR2032
Interval (åbent område) ...... maks. 60 m
Sendefrekvens/-effekt.... 433 MHz, 0,1 mW