Husqvarna-Electrolux

QFC60700X - Kjøkkenvifte Husqvarna-Electrolux - Gratis bruksanvisning og manual

Finn enhetens veiledning gratis QFC60700X Husqvarna-Electrolux i PDF-format.

📄 24 sider Norsk NO Last ned 💬 AI-spørsmål 10 spørsmål ⚙️ Specif.
Notice Husqvarna-Electrolux QFC60700X - page 6
Se veiledningen : Dansk DA English EN Suomi FI Norsk NO Svenska SV
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.
Merke Husqvarna-Electrolux
Modell QFC60700X
Produkttype Kjøkkenhette (avtrekkshette)
Sugetrinn Lav, middels, høy, intensiv (tidsbestemt 5 minutter)
Kontrollpanel Berøring eller knappekontroll for motor, hastigheter, lys, filterresetting
Belysning LED-belysning, energisparende (opptil 90 % mindre energi)
Fettfilter Vaskbart, rengjøres månedlig (for hånd eller oppvaskmaskin ved lav temperatur)
Kullfilter (Type 20) Vaskbart langtidsfilter, vask hver 2. måned, bytt ut matrassen hvert 3. år
Kullfilter (Type 15) Ikke vaskbart, byttes hver 4. måned
Filterresetindikator Fettfilter etter 40 timer, kullfilter etter 160 timer
Strømforsyning 220–240 V / 50 Hz (typisk, se typeskiltet)
Minimum monteringshøyde 50 cm over elektriske koketopper, 65 cm over gass- eller blandede koketopper
Driftsmoduser Ekstern avtrekk eller resirkulering (med kullfilter)
Sikkerhetsfunksjoner Topolet bryterfravikling, overbelastningsbeskyttelse, termisk beskyttelse
Nødvendig vedlikehold Rengjør hette innvendig og utvendig månedlig, sjekk filtre
Miljøoverholdelse WEEE-direktivet, resirkulerbare materialer
Tilbehør Avtrekkssett (ikke inkludert), kullfilter (avhengig av versjon)
Opprinnelsesland Ikke spesifisert, sannsynligvis EU
Garanti Kontakt lokalt servicesenter for detaljer

Ofte stilte spørsmål - QFC60700X Husqvarna-Electrolux

Hvordan installerer jeg kjøkkenhetten?
Installasjon må utføres av en kvalifisert tekniker. Sørg for minimumsavstand fra koketopp: 50 cm for elektrisk, 65 cm for gass. Koble til strømnettet med en topolet bryter. Se installasjonshåndboken for oppsett med avtrekk eller resirkulering.
Hvor ofte bør jeg rengjøre fettfilteret?
Rengjør fettfilteret en gang i måneden med ikke-aggressive rengjøringsmidler. Du kan vaske det for hånd eller i oppvaskmaskin ved lav temperatur og kort program. Misfarging er normalt og påvirker ikke ytelsen.
Hva er forskjellen mellom Type 15 og Type 20 kullfilter?
Type 20 er et vaskbart langtidsfilter som kan rengjøres hver 2. måned med varmt vann eller i oppvaskmaskin ved 65 °C; matrassen bør byttes hvert 3. år. Type 15 er ikke vaskbart og må byttes hver 4. måned.
Hvordan tilbakestiller jeg filterindikatoren?
Etter rengjøring eller utskifting av filtre, tilbakestill indikatoren ved å trykke på filtertilbakestillingsknappen mens hetten er avslått. Symbolet vil lyse eller blinke i 3 sekunder for å bekrefte.
Hva gjør jeg hvis hetten ikke fungerer?
Koble hetten fra strømnettet i 5 sekunder, og koble den deretter til igjen. Hvis den fortsatt ikke fungerer, kontroller sikringen eller strømbryteren. Hvis problemet vedvarer, kontakt teknisk service. Ikke prøv å reparere selv.
Kan jeg bruke hetten uten kullfilter?
Hvis hetten er installert i resirkuleringsmodus, er et kullfilter obligatorisk for å absorbere lukt. I avtrekksmodus (kanalisert utendørs) trengs ikke kullfilter. Følg alltid installasjonshåndboken.
Hvordan bytter jeg LED-lyset?
Hetten bruker LED-belysning som kun bør skiftes av autorisert servicepersonell. Ikke prøv å bytte LED-lys selv; kontakt teknisk service.
Hva er intensiv hastighetsfunksjonen?
Trykk på høghastighetsknappen igjen for å aktivere intensivmodus. Den kjører i 5 minutter ved maksimal effekt, og går deretter automatisk tilbake til middels hastighet. Bruk den for konsentrert kjøkkendamp.
Hvordan rengjør jeg utsiden av hetten?
Bruk en klut fuktet med nøytralt flytende rengjøringsmiddel. Ikke bruk slipeprodukter eller alkohol. Rengjør regelmessig (minst en gang i måneden) for å forhindre brannfare.
Hvor kan jeg kjøpe reservedeler eller tilbehør?
Originale reservedeler og tilbehør er tilgjengelige på www.husqvarna-electrolux.se/shop eller via autoriserte servicesentre. Bruk alltid originale deler for sikkerhet og ytelse.

Brukerspørsmål om QFC60700X Husqvarna-Electrolux

0 spørsmål om dette apparatet. Svar på dem du kjenner, eller still ditt eget.

Still et nytt spørsmål om dette apparatet

E-posten forblir privat: den brukes kun til å varsle deg hvis noen svarer på spørsmålet ditt.

Ingen spørsmål ennå. Vær den første til å stille et.

Last ned instruksjonene for din Kjøkkenvifte i PDF-format gratis! Finn veiledningen din QFC60700X - Husqvarna-Electrolux og ta den elektroniske enheten tilbake i hendene. På denne siden er alle dokumenter som er nødvendige for bruken av enheten din publisert. QFC60700X av merket Husqvarna-Electrolux.

BRUKSANVISNING QFC60700X Husqvarna-Electrolux

Takk for at du valgte dette Husqvarna-Electrolux-produktet. Vi har konstruert det for å gi deg perfekt ytelse i mange år, med innovativ teknologi som bidrar til å gjøre livet enklere - egenskaper som du kanskje ikke finner i ordinære produkter. Vi vil be deg bruke noen øyeblikk til å lese denne, for å få mest mulig ut av produktet.

Gå inn på nettstedet vårt for å:

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - Gå inn på nettstedet vårt for å: - 1

Få råd om bruk, finne brosjyrer, feilsøking, serviceinformasjon:

www.husqvarna-electrolux.se

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - Gå inn på nettstedet vårt for å: - 2

Registrere produktet ditt for å få bedre service:

www.husqvarna-electrolux.se

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - Gå inn på nettstedet vårt for å: - 3

Kjøpe tilbehør, forbruksvarer og originale reservedeler til produktet ditt:

Resirkuler materialer som er merket med symbolet. Legg emballasjen i riktige beholdere for å resirkulere det.

Bidrar til å beskytte miljøet, menneskers helse og for å resirkulere avfall av elektriske og elektroniske produkter. Ikke kast produkter som er merket med symbolet sammen med husholdningsavfallet. Produktet kan leveres der hvor tilsvarende produkt selges eller på miljøstasjonen i kommunen. Kontakt kommunen for nærmere opplysninger.

KUNDEST∅TTE OG SERVICE

Vi anbefaler at du bruker originale reservedeler.

Når du kontakter serviceavdelingen, må du sørge for å ha følgende data for hånden. Informasjonen finner du på typeskiltet. Modell, PNC (produktnummer), serienummer.

Advarsel/Forsiktig - Sikkerhetsinformasjon.

i Generell informasjon og tips

Miljøinformasjon.

Med forbehold om endringer.

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - KUNDEST∅TTE OG SERVICE - 1

SIKKERHETSANVISNINGER

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - SIKKERHETSANVISNINGER - 1

Obs! Instruksjonene i denne håndboken må følges nøye.

Produsenten fraskriver seg ethvert ansvar for eventuelle uhell, skader eller brann på apparatet som skyldes at bruksanvisningen i denne håndboken ikke har blitt overholdt. Denne ventilatoren er kun til husholdningsbruk.

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - SIKKERHETSANVISNINGER - 2

Advarsel! Ikke koble apparatet til strømnettet før installasjonen er helt fullført.

Før rengjøring eller vedlikehold av apparatet må ventilatoren kobles fra strømnettet ved å trekke ut støpselet eller skru ut sikringen i husets sikringsskap.

Ved alle installasjonsprosedyrer og alt vedlikehold av ventilatoren må man bruke arbeidshansker

Ventilatoren er ikke egnet til å brukes av barn eller personer med nedsatte fysiske, mentale eller sensoriske funksjoner, eller med manglende erfaring og kjennskap, med mindre disse ikke blir overvåket eller gitt instruksjoner om bruk av apparatet av en person som står ansvarlig for deres sikkerhet.

Barn må overvåkes for å kontrollere at de ikke leker med apparatet.

Ventilatoren må aldri brukes uten at gitteret er korrekt montert!

Ventilatoren må ALDRI brukes som anleggsflate, med mindre det er uttrykkelig angitt.

Rommet må være godt ventilert når ventilatoren brukes samtidig med andre apparater som bruker gassforbrenning eller andre brennstoffer.

Luften som suges opp må ikke føres ut i en avtrekkskanal for røyk som produseres av apparater som bruker gassforbrenning eller andre brennstoffer.

Det er strengt forbudt å lage mat på åpen ild under ventilatorhetten.

Bruk av åpen ild skader filtrene og kan fremkalle brann, derfor må det absolutt unngås.

Steking må foregå under kontroll for å unngå at den overopphetede oljen tar fyr.

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - SIKKERHETSANVISNINGER - 3

Obs! De berørbare delene kan bli meget varme når de brukes sammen med kokeapparater.

Når det gjelder de tekniske sikkerhetsforans taltningene som må anvendes for røykutløp,

må man forholde seg strengt til gjeldende lokale regelverk. Ventilatoren må rengjøres ofte både innvendig og utvendig (MINST EN GANG I MÅNEDEN; uansett må man følge instruksjonene som er uttrykkelig angitt i vedlikeholdsanvisningene i denne håndboken).

Hvis man ikke overholder normene for rengjøring av ventilatoren og utskiftning og rengjøring av filtrene, vil dette medføre risiko for brann.

Ventilatoren må alltid ha korrekt monterte lyspærer, både under bruk og i stand by, for å unngå risikoen for elektrisk støt.

Produsenten fraskriver seg ethvert ansvar for eventuelle uhell, skader eller brann på apparatet som skyldes at bruksanvisningen i denne håndboken ikke har blitt overholdt.

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - SIKKERHETSANVISNINGER - 4

Advarsel! Manglende installering av skruer og festeanordninger i samsvar med disse instruksjonene kan medføre elektrisk fare.

2. BRUK

Kjøkkenhetten brukes til avtrekk av røyk og damp fra matlaging. I den vedlagte installasjonsanvisningen er det angitt hvilken versjon som kan anvendes på modellen du eier; versjonen med direkte

avtrekk ut i friluft 1, eller versjonen med resirkulering av luften

3. INSTALLASJON

Nettspenningen må være i samsvar med den elektriske spenningen som angis på typeskiltet inne i ventilatoren. Hvis det følger med støpsel, kobles ventilatoren til en lett tilgjengelig stikkontakt som er godkjent i henhold til gjeldende normer. Stikkontakten må være lett tilgjengelig også etter installasjonen. Hvis det ikke følger med støpsel (direkte kobling til strømnettet), eller stikkontakten selv etter installasjonen ikke er lett tilgjengelig, må man sette på en godkjent topolet bryter som garanterer fullstendig frakobling fra strømnettet i situasjonene som oppstår i kategorien overspenning III, i henhold til installasjonsreglene.

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - INSTALLASJON - 1

Ventilatoren har en spesiell strømledning; dersom denne skades, skal man henvende seg til kundeassistansen for kjøp av en ny. Minimumsavstanden mellom koketoppen og undersiden av kjøkkenventilatoren må ikke være på mindre enn 50cm når det gjelder elektriske kokeplater og 65cm når det gjelder gassbluss og kombinerte koketopper.

⚠ Advarsel! Før enhver form for rengjøring eller vedlikehold må ventilatorhetten frakobles strømnettet ved å dra ut ledningen eller slå av husets hovedstrømbryter.

Ventilatoren må rengjøres jevnlig, både innvendig og utvendig (minst så ofte som man utfører vedlikehold av fettfiltrene). Til rengjøring benyttes en klut fuktet med et nøytralt rengjøringsmiddel.

Unngå bruk av slipende eller etsende produkter.

⚠ Advarsel! Hvis ikke reglene for rengjøring og utskifting av filtrene følges, kan det føre til brann. Det er derfor meget viktig å følge denne bruksanvisningen nøye.

Produsenten fraskriver seg ethvert ansvar for eventuelle skader på motoren, brann som skyldes manglende vedlikehold eller andre skader som skyldes at instruksene over ikke er blitt fulgt.

4.1 Fettfilteret

Fettfilteret må rengjøres en gang i måneden uten bruk av aggressive rengjøringsmidler, for hånd eller i oppvaskmaskin ved lav temperatur og med kort syklus.

Ved vask i oppvaskmaskin kan fettfilteret i metall miste fargen, men dets filterkarakteristikker endres absolutt ikke.

Husqvarna-Electrolux QFC60700X - Fettfilteret - 1

Karbonfi Iteret kan vaskes annenhver måned i varmt vann og med egnede rengjøringsmidler, eller i oppvaskmaskin ved 65°C (hvis man vasker det i oppvaskmaskin må det vaskes med full syklus uten annen oppvask i maskinen).

Ta vekk overfl ødig vann uten å ødelegge fi Iteret, ta deretter ut "madrassen" inne i plastikkdekselet og sett den i stekeovnen ved 100°C i 10 minutter for å tørke den ordentlig. Skift ut "madrassen" hvert 3. år og ellers hver gang stoffet er skadet.

Type 15 - IKKE vaskbart aktivt kullfi Iter Kullfi Iteret må skiftes ut hver 4. måned ved middels bruk av ventilatoren, og oftere hvis ventilatoren brukes mye.

Det kan IKKE vaskes eller benyttes om igjen

(1*) (2*) (3**) (4**) (*) Type 20 (**) Type 15 - Type 20

5. KONTROLLER

Viften er utstyrt med et kontrollpanel med viftehastighetsvalg og en lysbryter for å kontrollere kokeområdets lys.

Bruk største hastighet ved høy dampkonsentrasjon på kjøkkenet. Vi anbefaler å slå på viften 5 minutter før du begynner å lage mat, og la den fortsette å virke i enda cirka 15 minutter etter du er ferdig med matlagingen.

Trykk kort for å slå av motoren.

UTELUKKELSE AV ELEKTRONISK BETJENING

Trykk knappen inn i 3 sekunder, og den elektroniske betjeningen av ventilatorhetten utelukkes. Denne funksjonen kan være nyttig mens du rengjører produktet. For å gjenaktivere den elektroniske betjeningen er det tilstrekkelig å repetere operasjonen.

2 Knapp for valg av lav hastighet (sugestyrke)
3 Knapp for valg av middels hastighet (sugestyrke)
4 Knapp for valg av høy hastighet (sugestyrke);

trykk igjen for å aktivere tidsbestemt intensiv funksjon - varighet 5 minutter (ventilatorhetten returnerer automatisk til middels sugekapasitet)

5 RESET FOR SIGNALERING AV FILTRENE

- funksjon ON :

trykk på tasten med avslått ventilatorhette, symbolet lyser i 3 sekunder for å bekrefte aktiveringen;

- funksjon OFF :

trykk på tasten med avslått ventilatorhette, symbolet blinker i 3 sekunder for å bekrefte deaktiveringen;

Etter 40 brukstimer, tennes symbolet for å angi at fettfilteret må vaskes;

Etter 160 brukstimer, blinker symbolet for å angi at kullfilteret må skiftes ut.

I begge tilfeller avgis signalet 60 sekunder etter å ha slått av ventilatorhetten; for å nullstille indikatoren og starte tellingen på nytt, er det nødvendig å trykke på tasten med avslått ventilatorhette.

6 Belysningsknapp ON/OFF

Advarsel! I tilfelle eventuell unormal funksjon av apparatet, før du henvender deg til kundeservice anbefaler vi å koble apparatet fra strømnettet i minst 5 sekunder ved å dra kontakten ut av støpselet, og deretter koble det til igjen. I tilfelle unormal funksjon skulle fortsette, må man henvende seg til kundeservice.

6. BELYSNING

Ventilatoren er utstyrt med et belysningssystem basert på LED-teknologi. LED-lysene garanterer optimal belysning, har opptil 10 ganger lengre varighet enn tradisjonelle lyspærer og tillater en strømsparing på 90 %.

⚠ Forsiktig! Ikke se direkte på LED-lyset.

Henvend deg til teknisk service når LEDpærene skal skiftes ut.

ARVOISA ASIAKKAAMME TÄYDELLISTEN TULOSTEN SAAVUTTAMISEKSI

! Obs! Inden der udføres nogen form for rengøring eller vedligeholdelse skal emhætten afbrydes fra elnettet ved at fjerne stikket fra stikkontakten, eller ved at afbryde hjemmets hovedafbryder.

6 Tast til ON/OFF lys.

Veiledningsassistent
Drevet av Anthropic
Venter på meldingen din
Produktinformasjon

Merke : Husqvarna-Electrolux

Modell : QFC60700X

Kategori : Kjøkkenvifte