STIEBEL ELTRON

DEL 18/21/24 Plus - Ketel STIEBEL ELTRON - Gratis gebruiksaanwijzing en handleiding

Vind de handleiding van het apparaat gratis DEL 18/21/24 Plus STIEBEL ELTRON in PDF-formaat.

📄 108 pagina's Nederlands NL Downloaden 💬 AI-vraag 10 vragen ⚙️ Specs
Notice STIEBEL ELTRON DEL 18/21/24 Plus - page 66
Bekijk de handleiding : Français FR Deutsch DE English EN Nederlands NL
Kies uw taal en geef uw e-mailadres: we sturen u een specifiek vertaalde versie.
Producttype Elektrische doorstroomverwarmer
Compatibele modellen DEL 18, DEL 21, DEL 24 Plus
Elektrisch vermogen 18 kW / 21 kW / 24 kW afhankelijk van model
Voeding 400 V driefasen (3~)
Maximale stroomsterkte 26 A (18 kW), 30 A (21 kW), 35 A (24 kW)
Minimale waterdruk 0,4 bar
Maximale waterdruk 10 bar
Min. waterdebiet voor inschakeling 3,5 L/min
Instelbare uitlaattemperatuur 20 °C tot 60 °C
Afmetingen (H × B × D) 470 × 225 × 115 mm
Nettogewicht 4,5 kg
Wateraansluitingen G 1/2" mannelijk
Beschermingsgraad IP24
Type bediening Elektronisch met digitaal display
Belangrijkste functies Temperatuurregeling, antikalibescherming, oververhittingsbeveiliging
Onderhoud Periodiek ontkalken afhankelijk van waterhardheid
Reserveonderdelen beschikbaar Verwarmingselement, sensoren, elektronische printplaat, kleppen
Repareerbaarheid Repareerbaarheidsscore: 8,8/10
Fabrieksgarantie 2 jaar (onderdelen en arbeid)
Normen CE, NF

Veelgestelde vragen - DEL 18/21/24 Plus STIEBEL ELTRON

Wat is het verschil tussen de modellen DEL 18, DEL 21 en DEL 24 Plus?
Het verschil zit in het elektrisch vermogen: 18 kW, 21 kW of 24 kW. Hoe hoger het vermogen, hoe groter het mogelijke warmwaterdebiet. Het Plus-model bevat een geavanceerde elektronische regeling.
Welke kabeldoorsnede en welke stroomonderbreker zijn nodig voor de installatie?
Voor een model 18 kW: doorsnede 6 mm² en stroomonderbreker 32A. Voor 21 kW: 10 mm² en 40A. Voor 24 kW: 10 mm² en 40A. De installatie moet worden uitgevoerd door een gekwalificeerde elektricien.
Kan ik de doorstroomverwarmer zelf installeren?
Nee, de installatie moet worden uitgevoerd door een professional (elektricien en loodgieter) conform de geldende normen. Een onjuiste installatie kan leiden tot elektrische risico's en lekkage.
Hoe stel ik de watertemperatuur in?
Gebruik de knoppen of het bedieningspaneel om de gewenste temperatuur tussen 20 °C en 60 °C in te stellen. Het digitale display toont de ingestelde temperatuur. Er gaat een lampje branden wanneer het apparaat verwarmt.
Wat te doen als het water niet warm wordt of het debiet onvoldoende is?
Controleer eerst of de stroomvoorziening is ingeschakeld en de stroomonderbreker niet is uitgeschakeld. Zorg ervoor dat de waterdruk hoger is dan 0,4 bar. Als het probleem aanhoudt, neem dan contact op met de klantenservice.
Hoe onderhoud ik de doorstroomverwarmer om kalkaanslag te voorkomen?
Regelmatig ontkalken wordt aanbevolen (elke 1 tot 2 jaar, afhankelijk van de waterhardheid). Gebruik een geschikt ontkalkingsmiddel volgens de instructies van de fabrikant. U kunt ook stroomopwaarts een waterverzachter installeren.
Wat is de aanbevolen waterdruk?
De werkdruk moet tussen 0,4 bar en 10 bar liggen. Onder 0,4 bar schakelt het apparaat niet in. Boven 10 bar installeert u een drukregelaar.
De doorstroomverwarmer maakt geluid, is dat normaal?
Een licht verwarmings- of watercirculatiegeluid is normaal. Als het geluid abnormaal is (fluiten, kraken), kan dit duiden op kalkaanslag of een debietprobleem. Voer een ontkalking uit.
Wat zijn de beschermings- en veiligheidsclassificaties?
Het apparaat is gecertificeerd IP24, beschermd tegen waterspatten. Het beschikt over oververhittingsbeveiliging, een temperatuurbegrenzer en een debietcontrole om droogloop te voorkomen.
Waar vind ik reserveonderdelen en hoe repareer ik het apparaat?
Reserveonderdelen zijn verkrijgbaar bij erkende dealers van Stiebel Eltron of online. De repareerbaarheidsscore is 8,8/10, wat duidt op een goede reparatiemogelijkheid. Voor complexe reparaties schakelt u een professional in.

Gebruikersvragen over DEL 18/21/24 Plus STIEBEL ELTRON

0 vraag over dit apparaat. Beantwoord die u kent of stel uw eigen vraag.

Stel een nieuwe vraag over dit apparaat

De e-mail blijft privé: deze wordt alleen gebruikt om u te waarschuwen als iemand op uw vraag reageert.

Nog geen vragen. Stel de eerste vraag.

Download de handleiding voor uw Ketel in PDF-formaat gratis! Vind uw handleiding DEL 18/21/24 Plus - STIEBEL ELTRON en neem uw elektronisch apparaat weer in handen. Op deze pagina staan alle documenten die nodig zijn voor het gebruik van uw apparaat. DEL 18/21/24 Plus van het merk STIEBEL ELTRON.

GEBRUIKSAANWIJZING DEL 18/21/24 Plus STIEBEL ELTRON

Handleidingassistent
Aangedreven door Anthropic
Wachten op uw bericht
Productinformatie

Merk : STIEBEL ELTRON

Model : DEL 18/21/24 Plus

Categorie : Ketel