CR-4060 - Autoradio VOLVO - Notice d'utilisation et mode d'emploi gratuit
Retrouvez gratuitement la notice de l'appareil CR-4060 VOLVO au format PDF.
| Type de produit | Autoradio |
| Marque | Volvo |
| Modèle | CR-4060 |
| Dimensions (L x H x P) | 180 x 50 x 160 mm (standard 1 DIN) |
| Poids | 0,5 kg |
| Alimentation | 12 V CC (batterie automobile) |
| Puissance de sortie maximale | 4 x 50 W |
| Fonctions radio | AM/FM, RDS, 30 présélections |
| Lecteur CD | Oui, compatible CD-R/RW |
| Entrée auxiliaire | Prise jack 3,5 mm avant |
| Connectivité | Bluetooth intégré (mains libres et streaming audio) |
| Affichage | Écran LCD rétroéclairé |
| Égaliseur | Préréglages (Rock, Pop, Classique, Jazz, Vocal) |
| Réglages sonores | Graves, aigus, balance, fader |
| Entretien et nettoyage | Nettoyer avec un chiffon doux et sec ; éviter les produits abrasifs |
| Consignes de sécurité | Ne pas utiliser en conduisant de manière distraite ; fixer solidement |
| Pièces détachées et réparabilité | Disponibles auprès des centres agréés Volvo ; réparation par professionnel recommandée |
| Informations générales | Compatible avec la plupart des véhicules Volvo ; mise à jour possible |
FOIRE AUX QUESTIONS - CR-4060 VOLVO
Questions des utilisateurs sur CR-4060 VOLVO
0 question sur cet appareil. Repondez a celles que vous connaissez ou posez la votre.
Poser une nouvelle question sur cet appareil
Téléchargez la notice de votre Autoradio au format PDF gratuitement ! Retrouvez votre notice CR-4060 - VOLVO et reprennez votre appareil électronique en main. Sur cette page sont publiés tous les documents nécessaires à l'utilisation de votre appareil CR-4060 de la marque VOLVO.
MODE D'EMPLOI CR-4060 VOLVO
GEBRUIKSAANWIJZING
MTS
MICROPROCESSOR
TUNING
SYSTEM

Volvo Nederland Personenauto B.V.
After Sales
GEBRUIKSAANWIJZING

CR-4041

CR-4061

CR-4040

CR-4060

- Voorkeuzetoetsen
Volumeknop
Toonregeling
Balansregeling
- Fadercontrole voor/achter
- Mono/stereo toets
- MTS functietoets
- AVI schakelaar/Loudness
-
Controlelampje AVI
-
SEARCH (automatische zendertoets)
-
Indicatielichtje voor bandrichting
-
Versneld spoelen schakelaar en uitwerp schakelaar cassette
-
Cassettehouder
-
Dolby schakelaar
-
Schakelaar voor CrO_2 /Metal cassettes
-
Richtingsschakelaar cassette


natural_image
Two diagrams showing a mechanical component with an upward arrow and a downward arrow, no text or symbols present.AAN-en UIT-SCHAKELAAR : Apparaat inschakelen, draalknop met de klok meedraaien.
GELUIDSTERKTE : Met dezelfde draaiknop afstellen.
BALANCEREGELING : Dezelfde draaiknop uittrekken en de balance tussen links en rechts instellen.
TOONREGELING : Dezelfde draaiknop geheel indrukken, waarna het mogelijk is de toonhoogte te regelen.

FADERCONTROLE:
Hiermee kan de gewenste klankverdeling tussen het voorste- en achterste luidsprekerpaar bereikt worden.
STEREO/MONO TOETS:
Stereo ontvangst wordt in de display met ST aangegeven. De radio heeft een automatische overgang naar Mono weergave als de ontvangst voor goede stereo weergave te slecht wordt. Bij slechte weersomstandigheden worden automatisch de hoge tonen (treble) steeds verder verminderd om storingen te verminderen (men ervaart een volume vermindering). Houdt het signaal helemaal op, dan gaat het apparaat over op MUTING wat het ruisen verhindert.






SEARCH:
Met de SEARCH knop zoekt het apparaat het gehele frequentiebereik af en stopt het bij elke gevonden zender 5 seconden. Indien u een station wenst vast te houden moet u nogmaals op de SEARCH knop drukken binnen de 5 seconden.
Als behalve de SEARCH knop ook de AVI knop is ingedrukt, gebeurt precies hetzelfde, alleen zoekt het apparaat dan alleen AVI zenders op.
(zie voor verdere gegevens AVI).
STEP:
De frequentie kan ook met behulp van deze knop verhoogd of verlaagd worden.
Telkens als de knop ingedrukt wordt, verhoogt of verlaagt u de frequentie met (U = 0,05 MHz, M/L = 9 kHz). Deze frequentieverandering heeft ook een snelloop, deze wordt ingeschakeld als de knop langer dan 0,6 seconden ingedrukt wordt.

5


BANDKEUZESCHAKELAAR:
De gezochte golflengte wordt ingesteld door op de U/M/L knop te drukken.
De gekozen golflengte wordt in de display weergegeven.
LOUDNESS FUNCTIE:
De hoge en lage tonen worden verbeterd weergegeven bij laag volume indien de loudness toets is ingedrukt.
AVI-FUNCTIE:
CR-4061, CR-4060
Zie voor verdere informatie over AVI blz. 10.


ZENDERINSTELLING MTS:
Programma toetsen (MTS-functie).
Voorkeuze toetsen (U/M/L-functie).
Bij het indrukken van zo'n toets wordt de voorgeprogrammeerde zender ingesteld (zie programmering).
De frequentie wordt in de display aangegeven.
Is de toets niet voorgeprogrammeerd dan wordt bij U/M/L-functie automatisch de laagste frequentie ingesteld.
Als MTS is ingeschakeld en er is geen station geprogrammeerd, dan verschijnt op de display CCCC.
Indien wel stations zijn voorgeprogrammeerd, verschijnt de sterkste zender op de display.
MEM = Memory: (Geheugen)
De Memory-functie wordt als volgt gebruikt:
- Stel de gewenste frequentie in met behulp van de SEARCH of de STEP knop.
De MEM knop indrukken.
De frequentie indicator en MTS in de display gaan 5 seconden lang knipperen.
(ST, indien de ontvangst een stereo zender betreft).
Indien nu de zendervoorkeuzetoets wordt ingedrukt, terwijl de frequentie knippert, wordt deze frequentie automatisch in het geheugen van de gekozen voorkeuzetoets opgeslagen.
Indien de MTS-functie ook is ingeschakeld kan men maximaal 10 verschillende stations onder dezelfde voorkeuzetoets opslaan. Probeert men een 11e station te programmeren, dan verschijnt op de display FFFF.


flowchart
graph TD
A["Start"] --> B{1.2}
B -->|Yes| C["96.30% CH-40E Volvo"]
B -->|No| D["96.80% CH-40E Volvo"]
C --> E["1.2"]
D --> F["1.2"]
E --> G["96.80% CH-40E Volvo"]
F --> H["96.80% CH-40E Volvo"]
ER:
Functioneert alleen in samenwerking met MTS-functie. Als een programmatoets twee keer wordt ingedrukt, lichten op de display MTS en U, 5 seconden lang op. Als in die tijd op de ER toets wordt gedrukt, dan wordt de frequentie die op dat moment op de display staat uit het geheugen gewist. Op de display verschijnt dan CCCC Na 5 seconden gaat de radio weer over op MTS-functie en zoekt volgende zender op die geprogrammeerd is onder dezelfde toets.
Voorbeeld: wilt men bijvoorbeeld de zender met frequentie 99,60 MHz uitwissen, dan gaat men als volgt te werk.
Twee keer op de programmatoets drukken, als er dan bijv. 98,40 MHz verschijnt en op de display lichten U en MTS voor 5 seconden op, dan drukt men weer op de programmatoets binnen de 5 seconden.
Nu verschijnt de volgende voorgeprogrammeerde frequentie. Dit herhaalt men tot de gewenste frequentie is gevonden. Is de frequentie gevonden dan drukt men binnen de 5 seconden op de ER toets.


CL:
Functioneert alleen in samenwerking met MTS-functie.
Als de CL toets wordt ingedrukt, dan wordt de zender die men op dat moment hoort geblokkeerd.
De MTS zoekt hierna een andere zender. Heeft men alle zenders geblokkeerd, dan verschijnt op de display CCCC.
De blokkering is maar tijdelijk en wordt opgeheven als een van de volgende toetsen wordt ingedrukt:
- een andere programmatoets;
- U/M/L toets:
- STEP toets;
- SEARCH toets;
- MTS toets:
of als de stroom uitgeschakeld wordt.


AVI:
(Auto Verkeers Informatie)
Daar in Nederland nog geen verkeersinformatiesysteem bestaat, zoals in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland, waarbij aan de zenderzijde een extra signaal wordt meegezonden, zal er in Nederland geen zender gevonden worden waarbij het apparaat stopt.
In de nabije toekomst zal een dergelijk systeem ook in ons land toegepast worden.
IN COMBINATIE MET U/M/L-FUNCTIE. Het apparaat zoekt alleen AVI zenders op, beginnend van lage frequentie naar hoge frequentie.
Wordt het signaal van de gevonden AVI zender te zwak, dan zoekt het apparaat na 60 seconden de volgende zender op.
Indien de SEARCH knop ingedrukt wordt terwijl de AVI ingeschakeld is, zal het toestel alleen AVI zenders opzoeken. Wanneer de radio nu een AVI station vindt, blijft het 5 seconden lang deze frequentie vasthouden, terwijl het de sterkte van het signaal test. Indien u de frequentie vast wilt houden moet u nogmaals op de SEARCH knop drukken.

Het grootste voordeel wordt verkregen indien de AVI ingeschakeld is samen met de MTS-functie. Op dat moment ontvangt het toestel het station met de sterkste zender van de (maximaal) 10 voorgeprogrammeerde stations van de verkozen zendervoorkeuze. Wisselen tussen de 10 verschillende stations verloopt vloeiend, wat zorg draagt voor een optimale ontvangst.
Indien alle stations met het AVI signaal te zwak worden, schakelt de radio automatisch over naar de FM golfband. Het zoeken naar een AVI station begint weer bij een lage frequentie en stopt bij een hoorbaar AVI station. Indien deze zender te zwak wordt, dan wordt na 60 seconden de volgende AVI zender gezocht.
Ook is het mogelijk om AVI informatie te verkrijgen als de cas- setterecorder speelt.
Vindt er een AVI uitzending plaats, dan schakelt het apparaat over op AVI ontvangst. Er gaat dan een lampje branden rechts naast de AVI toets. Is de uitzending afgelopen, dan wordt automatisch teruggeschakeld naar de cassetterecorder.
Voor men met de programmering begint, moet men controleren of er al zenders in het geheugen zijn opgeslagen.

flowchart
graph TD
A["1"] --> B["2"]
B --> C["3"]
C --> D["4"]
D --> E["5"]
E --> F["6"]
B --> G["U 95.30 s"]
G --> H["STEP"]
G --> I["SEARCH"]
C --> J["U 95.30 s"]
J --> K["MEM"]
K --> L["95.30 s"]
L --> M["CR-404I VOLVO"]
M --> N["2"]
Programmeren met U/M/L-functie
0
[NO TEXT]
Programmeren met U/M/L-functie
- Apparaat inschakelen.
- Display licht op.
- Gewenste frequentiebereik (U/M/L) kiezen; gewenste zender met behulp van SEARCH of STEP opzoeken.
Als gewenste zender is gevonden, dan MEM toets indrukken.
Frequentiebereik keuze en St (als ingeschakeld) lichten op. - Dit oplichten duurt 5 seconden, als men gedurende deze tijd op de gewenste zendervoorkeuzetoets drukt dan wordt deze zender in het geheugen opgeslagen.
Bij programmeren met U/M/L-functie kan de ene zender na de andere in het geheugen worden opgeslagen. Een voorgaande opgeslagen zender zal dan worden uitgewist.
Per frequentiebereik (U/M/L) kan er dus maar 1 zender per keuzetoets geprogrammeerd worden.

flowchart
graph TD
A["1"] --> B["2"]
B --> C["3"]
C --> D["4"]
D --> E["5"]
E --> F["6"]
F --> G["7"]
style A fill:#f9f,stroke:#333
style B fill:#ccf,stroke:#333
style C fill:#cfc,stroke:#333
style D fill:#fcc,stroke:#333
style E fill:#cff,stroke:#333
style F fill:#ffc,stroke:#333
style G fill:#f9f,stroke:#333
Programmeren met MTS-functie
[NO TEXT]
1
Programmeren met de MTS-functie
- Apparaat inschakelen.
- Display licht op.
- MTS toets indrukken (de MTS in de display zal oplichten).
- Zender met behulp van SEARCH of STEP opzoeken.
Als zender gevonden is, dan op MEM toets drukken.
U en MTS en ST (indien ingeschakeld) lichten op. - Dit oplichten duurt 5 seconden, als men gedurende deze tijd op de gewenste programmatoets drukt dan wordt deze zender in het geheugen opgeslagen.
- Er kunnen maximaal 10 zenderstations per programmatoets worden opgeslagen in het geheugen.
- Voor het eruit halen van de MTS-functie de toets U/M/L eenmaal indrukken.
Als men probeert om een 11e zender op de gewenste programmatoets te programmeren, dan licht op de display FFFF op.
Programmeren met MTS- en AVI-functie
De procedure is hetzelfde als bij het programmeren met MTS-functie (nu echter ook AVI toets indrukken). Er worden nu alleen AVI zenders in het geheugen opgeslagen.


16
DOLBY TOETS:
DOLBY toets indrukken als er een band afgespeeld wordt die ook Dolby ingespeeld is.
Deze toets niet indrukken als een band afgespeeld wordt die niet Dolby ingespeeld is, daar dit anders ten koste gaat van de geluidskwaliteit.
METAL:
METAL toets indrukken indien men een cassette afspeelt met Metal of een chrome (CrO₂) tape.
Toets niet indrukken bij gebruik van normal tape.
REVERSE:
Indien u de richting van de band wilt wijzigen drukt u eenvoudig op de 'REV' toets.




CASSETTE SPELER:
Indien de cassette geplaatst en aangedrukt wordt zodat de vergrendeling de cassette in de juiste positie plaatst, wordt het radio gedeelte automatisch uitgeschakeld en begint de cassette recorder met afspelen van de band.
VERSNELD SPOELEN:
Door de arm volledig naar links of rechts te drukken zal de cassette versneld achteruit of vooruit gespoeld worden.
Aan het einde van de band wordt overgeschakeld op normaal afspelen van de cassette.
EJECT:
Het uitwerpen van de cassette geschiedt door de arm in te drukken.
Programmeren Micro-processor (omgeving Lopik)
| Knop | FM | AM | ||||||
| 1 | Hilv. 1 | Lopik | 92,6 | MHz | Hilv. 1 | Lopik | 1008 | KHz |
| 2 | Hilv. 2 | Lopik | 98,8 | " | Hilv. 2 | Lopik | 747 | " |
| 3 | Hilv. 3 | Lopik | 96,8 | " | Hilv. 3 | Lopik | 675 | " |
| 4 | Hilv. 4 | Lopik | 98,9 | " | Hilv. 3 | Hoogezand | 1395 | " |
| 5 | Hilv. 1 | Markelo | 91,4 | " | Hilv. 3 | Hengelo | 1224 | " |
| 6 | Hilv. 3 | Markelo | 96,2 | " | Hilv. 3 | Hulsberg | 891 | " |
Programmeren M.T.S. (voor geheel Nederland)
| Hilversum 1 | knop 1 | |
| AM | 1008 | KHz |
| FM | ||
| Wieringermeer | 87.7 | MHz |
| Smilde | 88.0 | „ |
| Markelo | 91.4 | „ |
| Lopik | 92.6 | „ |
| Goes | 87.85 | „ |
| Roermond | 88.2 | „ |
| Hulsberg | 92.1 | „ |
| Hilversum 2 | knop 2 | |
| AM | 747 | KHz |
| FM | ||
| Wieringermeer | 92.2 | „ |
| Smilde | 94.8 | „ |
| Markelo | 98.4 | „ |
| Lopik | 98.9 | „ |
| Goes | 99.8 | „ |
| Roermond | 94.5 | „ |
| Hulsberg | 98.7 | „ |
| Hilversum 3 | knop 3 | |
| AM | 675 | KHz |
| FM | ||
| Wieringermeer | 89.8 | MHz |
| Smilde | 90.8 | ,, |
| Marketo | 96.2 | ,, |
| Lopik | 96.8 | ,, |
| Lopes | 95.0 | ,, |
| Roermond | 90.9 | ,, |
| Hulsberg | 95.3 | ,, |
| Irnsum | 88.6 | ,, |
| Smilde | 91.8 | ,, |
| Amsterdam | 94.3 | ,, |
| Hilversum 4FM | knop 4 | |
| Wieringermeer | 92.2 | MHz |
| Smilde | 94.8 | " |
| Markelo | 98.4 | " |
| Lopik | 98.9 | " |
| Goes | 99.8 | " |
| Roermond | 94.5 | " |
| Hulsberg | 98.7 | " |
| Regionale omroep FM | knop 5 | ||
| RN | Smilde | 90.8 | MHz |
| ROF | Irnsum | 88.6 | ,, |
| ROO | Markelo | 96.2 | ,, |
| ROZ | Hulsberg | 95.3 | ,, |
| ROZ | Roermond | 90.9 | ,, |
| SROB | 91.9 | ,, | |
| STAD | 94.3 | ,, | |
| ROO | Megen | 89.1 | ,, |
| Overige Hilversum 3 FM | Knop 6 | |
| Megen | 89.1 | MHz |
| Mierlo | 91.9 | „ |
| Overige Hilversum 3 | ||
| AM | knop 4 | |
| Hoogezand | 1395 | KHz |
| AM | knop 5 | |
| Hengelo | 1224 | KHz |
| AM | knop 6 | |
| Hulsberg | 891 | KHz |

VOLVO
Original Tillbehör - Genuine Accessories Accessoires d'origine - Original Zubehör