HOOVER

HTV 914.6 - Perilica rublja HOOVER - Besplatni korisnički priručnik

Pronađite besplatno priručnik za uređaj HTV 914.6 HOOVER u PDF formatu.

📄 24 stranica Hrvatski HR Preuzmi 💬 AI pitanje
Notice HOOVER HTV 914.6 - page 1
Pick your language and provide your email: we'll send you a specifically translated version.

Pitanja korisnika o HTV 914.6 HOOVER

0 pitanje o ovom uređaju. Odgovorite na one koje znate ili postavite svoje.

Postavi novo pitanje o ovom uređaju

E-mail ostaje privat: koristi se samo za obavještavanje ako netko odgovori na vaše pitanje.

Još nema pitanja. Budite prvi koji pita.

Preuzmite upute za vaš Perilica rublja u PDF formatu besplatno! Pronađite svoj priručnik HTV 914.6 - HOOVER i uzmite svoju elektroničku napravu natrag u ruke. Na ovoj stranici objavljeni su svi dokumenti potrebni za korištenje vaše naprave. HTV 914.6 marke HOOVER.

KORISNIČKI PRIRUČNIK HTV 914.6 HOOVER

HOOVER HTV 914.6 - 1

text_image C6 C5 H x 100 Temp. °C Vision HOOVER 1400mm AAA Temp. °C 6kg C1 C2 C3 C4 C7 C8 p A EXPRESS 29° OFF EXPRESS 44° SPORT COLOR AA 40° MIX HIV TIME

A PROGRAM- OG TEMPERATURVELGER

C1 HURTIGVASK (klokkeslett)

C2 FORVASK P

C3 "LETT À STRYKE" (minutter)

C4 EKSTRA SKYLLING

C5 FORSINKET START

C6 SIKKERHET FOR BARN

C7 SENTRIFUGERINGSHASTIGHETSVELGER

C8 VASKETEMPERATURVELGER

H START / STOP

p INDIKATOR BETJENINGSKNOTTENES POSISJON

HOOVER HTV 914.6 - 2

Denne vaskemaskinen har en mekanisme som sørger for at trommelen alltid blir stående med åpningen opp, klar til påfylling eller tømming av tøy, etter at det valgte programmet er fullført.

Trommelen blokkeres, og vil deretter ikke kunne dreies manuelt.

Programtabell mod. HTV 914.6

programprogram fortilnærme tvarighet (min.)maks. temp. reg. (°C)maks. sentrifug.-hastighetmaks toy-mengde (kg)fylling av vaskemiddelfunksjonsknapper C
IIIP15
BOMULLKokevask meget beskidt1509014006
*Fargeekte norm. beskidt1556014006
Bomull lit beskidt954014006
BLANDET SYNTETISKBlandede meget beskidt95608002
Syntetisk norm. beskidt80408002
DELIKATEFinvask lit beskidt6040401,5
Ull-silke lit beskidt5530301
SPESIELLE PROGRAMMERSkylling25800
Sentrifugering91400
Utpumpning4
Håndvask50308002
AA401554010002
Sportstøy145308002
Kvikvask 44'44508003,5
Kvikvask 2929508002

* Program ifølge EN 60456

Tekniske data mod. HTV 914.6

NettspenningNominell vaskeeffektNominell sentrifuger-ingseffektNominell effekt pumpe-motorNominell effekt resistansMaks. inngangs-effektNettsikrings-ampereVanntrykkVannforbruk *prog. EN 60456Energiforbruk *prog. EN 60456
230V./50Hz175 W.400 W.30 W.1950 W.2200 W.10 A.0,05-0,8 Mpa58 L.1,14 Kw.

HOOVER HTV 914.6 - 3

AQUASTOP-SIKRING

Denne vaskemaskinen er utstyrt med et sikkerhetssystem (aquastop) som garanterer maksimal trygghet for brukeren.

Dette systemet består av en vannlekkasjedetektor som er plassert langs vanntilførselsledningen, og en mekanisme som er montert over vannkranen, som i tilfelle av lekkasjer automatisk stenger vanntilførselen til maskinen, til og med når denne er uten strøm.

FORBEREDELSE AV VASKEPERIODEN

1.- Etter at man har fylt maskinen med tøy, må man forsikre seg om at lokkene på trommelen lukkes forsvarlig.
2.- Fyll på vaskemiddel og additiver, pass på at "MAKS"-streken ikke overstiges.

• vaskemiddel for forvask I
• vaskemiddel for vaskeprogram II
- blekemiddel △
• mykemiddel

VALG AV PROGRAMMER OG FUNKSJONER

3.- Sett programvelgeren (A) på ønsket program.
4.- Trykk på den eller de funksjonsknappene du ønsker å bruke (C1, C2, C3, C4, C7, C8).

C1 knapp hurtigvask.

Når denne knappen er aktivert, forkortes det valgte programmets varighet til maksimum 50 minutter alt etter hvilket program og temperatur som er valgt. Denne funksjonen kan bare aktiveres på programmene Bomull, Syntetiske plagg og Blandet tøy.

C2 knapp forvask P

Denne funksjonen er nyttig spesielt hvis man skal vaske tøy som er meget skittent. Den foretar en kort ekstravask før hovedvasken. Den kan kun aktiveres på programmene Bomull, Blandet tøy og Syntetiske stoffer. ∅nsker man å bruke denne funksjonen, må den alltid velges før man trykker på startknappen (H).

C3 knapp "lett å stryke"

Med denne knappen oppnår man at tøyet blir mindre krøllet uavhengig av hvilket program man har valgt og type tøy som skal vaskes. Den virker på følgende måte:

Blandet, Syntetiske stoffer. Eliminerer sentrifugeringene mellom skyllingene.

Delikate plagg. Eliminerer sentrifugeringene mellom skyllingene og stopper maskinen før siste sentrifugering, som er meget skånsom.

Håndvask, Ull ,Bomull,og AA40. Stopper maskinen før siste sentrifugering.

Skyllinger. Eliminerer sentrifugeringene mellom skyllingene.

For å avslutte vaskeperioden på programmene Delikate plagg, Håndvask, Bomull, AA40 og Ull, behøver man bare å trykke én gang til på "lett å stryke"-knappen, og maskinen vil deretter først tømmes for vann og så sentrifugere.

Hvis man ønsker å tømme maskinen for vann uten å sentrifugere, annullerer man ganske enkelt det programmet som er i gang, og velger det nye programmet for tømming.

C4 knapp ekstra skylling

Takket være det elektroniske systemet har man mulighet til å få en ekstra spesiell skyllesyklus. Den ekstra vanntilførselen kombinert med trommelrotasjonene gjør det mulig å oppnå fullstendig gjennomskylte plagg. Denne funksjonen kan aktiveres på programmene Bomull, Blandet tøy, Syntetiske stoffer, Delikate plagg, Skyllinger, Sportsklær og AA40.

5.- Hvis man ønsker det, kan man velge sentrifugeringshastighet med tasten C7.

Med denne tasten kan man velge ønsket hastighet på siste sentrifugering, som imidlertid alltid må ligge innenfor det hastighetsområdet som gjelder for det programmet man har valgt. Disse hastighetene står avmerket på display øverst til venstre (angitt nummer ganger 100). Man kan velge hastighet på hvilket som helst tidspunkt under programmet.

Vil man ikke sentrifugere i det hele tatt, setter man ganske enkelt hastighetsindikatoren på 0.

6.- Hvis man vil, kan man også velge vasketemperatur med tasten C8.

Med denne tasten kan man velge ønsket vasketemperatur, som imidlertid alltid må ligge innenfor det temperaturområdet som gjelder for det programmet man har valgt. Disse temperaturene står avmerket på display øverst til høyre. Vil man vaske i kaldt vann, setter man velgeren på 15°. Man anbefales å velge ønsket temperatur før programmet starter.

7.- Etter at man har valgt de funksjonene man ønsker, trykker man på tasten H, og vaskemaskinen vil begynne å arbeide i henhold til det programmet som er valgt.

Hvis man etter å ha valgt en funksjon skulle ønske å annullere den, behøver man bare å trykke én gang til på tasten (signallampen vil slukkes).

Sikkerhetstast for barn C6

Er denne tasten aktivert, er det umulig å manipulere maskinen, og alle funksjonsvalg annulleres. Tasten frigjøres ved at man holder den nedtrykket til den begynner å blinke, deretter trykker man på temperaturtasten.

Forsinket start C5

Denne funksjonen gjør det mulig å få maskinen til å sette i gang programmet på et bestemt klokkeslett eller å avslutte det på et ønsket klokkeslett.

Dette kan gjøres ved å velge mellom MODUS ABSOLUTT KLOKKESLETT og MODUS RELATIVT KLOKKESLETT. Før man programmerer tidsregulert start, må man velge én av de to mulighetene.

Modus absolutt klokkeslett.

Klokkeslettene vil visualiseres som normale klokkeslett "Time-Minutter", og det klokkeslettet som settes, tilsvarer reelt klokkeslett. Hvis vi f.eks. velger 13.50, vil vaske-maskinen starte eller avslutte programmet på dette klokkeslettet.

Modus relativt klokkeslett.

Klokkeslettene visualiseres som total tid, det vil si at vi kan bestemme at vaskemaskinen skal starte eller avslutte programmet med en tilleggstid som legges til reell tid. Hvis f.eks. klokken er 10, og vi vil at programmet skal starte kl. 12, stiller vi modus relativt klokkeslett på 2 timer, dvs. at programmet vil starte kl. 10 (reelt klokkeslett) + 2 timer.

For å velge én av disse funksjonene, går man inn på menyen og trykker på tast C1 helt til valg av klokkeslett vises på display, trykk på C4, og sett ønsket klokkeslett.

For programmering av tidsregulert start, går man fram på følgende måte:

1.-Velg program og funksjoner.

2.-Trykk på tasten C5 helt til display viser den av de to mulighetene man vil velge "Programslutt kl. ____" eller "Programstart kl. ____.

3.-Etter at man har valgt, trykker man på C1 eller C3 for å sette ønsket klokkeslett. Lampen til tast C5 vil begynne å lyse.

4.-Trykk på H. Vaskemaskinen er nå blitt programmert, og vil vise det start- eller sluttklokkeslettet som er valgt.

Hvis man etter at man har programmert en tidsregulert start ønsker å annullere den, trykker man på tasten C5 i ca. 3 sekunder. Vaskemaskinen vil gjennomføre det programmet som er valgt.

Annullering-endring av programmer

Hvis man etter at programmet har startet, ønsker å forandre det programmet som er valgt, går man fram på følgende måte

a) Trykk på tasten H helt til det på display vises PAUSE I PROG. D∅R LÄST og deretter PROGRAM ANNUL.

b)Slipp tasten, og velg nytt program. Visualiserer det nye programmet på display, f.eks.

13 KOKEVASK MEGET BESKIDT

c)Trykk på nytt på tasten H, display vil gi opplysninger om programmet, f.eks.

VENDT VENLIGST INDSTILL PARAM., 13 SLUT VASKER 2H48 90

d) Vaskemaskinen vil gjennomføre det nye programmet.

Pause i programmet

Hvis man etter at programmet har startet, ønsker å legge inn mer tøy, gjør man følgende:

a) Trykk på tasten H, helt til man på display ser først PAUSE I PROG. DOR LAST og så, etter ca. 2 minutter, PAUSE I PROG. D∅R ÅPEN.

b) Äpne døren og legg inn ønsket mengde tøy.

c) Steng lokket over trommelen, og trykk på tasten H, display vil vise det programmet som innledningsvis ble valgt. og fortsette å vaske f.o.m. det punktet det stod på da pausen ble tatt.

Når programmet er avsluttet, vil display vise følgende melding: "Programslutt, äpen dør".

"Av sikkerhetsmessige grunner bør man først sette programvelgeren på OFF, og deretter åpne vaskemaskinens dør og trommelens lokk for å ta ut tøyet.

Bruksanvisning og Installasjonsinstrukser

NO

VISION

HOOVER HTV 914.6 - VISION - 1

text_image Sousure Excess Discount & Fee Balance Deposit/Power Res. X 100 Sleep Fix AIRX 2V AIRX 6T AVGAT AA 5T AIR 2ND STAGUS DISHAM Vision Temperature Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air Air

HOOVER HTV 914.6 - VISION - 2

HOOVER HTV 914.6 - VISION - 3

text_image 88,5 cm 60 cm 40 cm ① ② ③ ④ ⑤ ⑥ ⑦ ⑧ ⑨ ⑩ ⑪ ⑫ ⑬ ⑭ ⑮ ⑯ ⑰ ⑱ ⑲ ⑳ ⑪A CE 200°C 300°C 100°C 200°C 300°C 100°C 200°C 300°C 100°C

Les nøye informasjonen i denne manualen, da den gir deg en del praktiske råd som kan hjelpe deg til å få et optimalt utbytte av vaskemaskinen din.

Denne håndboken, «Bruksanvsning og Installasjonsinstrukser» inneholder alle nødvendige opplysninger i forbindelse med daglig bruk av maskinen.

Den kan også komme deg til god hjelp när du skal installere maskinen og foreta vedlikeholdsarbeid, i tilfelle av skader eller veiledning angående valg av tøy som skal vaskes, plaggenes vaskeetiketter og behandling av vanskelige flekker.

1.- PANEL 2.- LOKK 3.- TROMMEL

4.- BEHOLDER FOR VASKEPULVER

5.- FOTSTYKKE 6.- FILTER 7.- HJULMEKANISME

Innholdsfortegnelse

side
Sikkerhetsforskrifter3
Igangsetting-installasjon5
Garanti6
Vaskeforberedelser. Åpning/Lukking av trommel7
Fylling av vaskemiddel8
Elektronisk vekslende kapasitet – Fuzzy Logic8
Beskrivelse av panelknottene9
Spesifikke programmer13
Generelle anbefalinger14
Skader16
Nyttige vaskeråd17

Sikkerhetsforskrifter

HOOVER HTV 914.6 - Sikkerhetsforskrifter - 1

natural_image Hand inserting a plug into an electrical socket (no text or symbols visible)

CE Dette apparatet oppfyller EEC Direktivene 89/336, EEC 73/23 og senere endringer.

OBS! F∅R MAN FORETAR ENHVER TYPE RENGJ∅RING ELLER VEDLIKEHOLDSARBEID MÅ MAN:

- Koble apparatet fra strømmen.

HOOVER HTV 914.6 - Sikkerhetsforskrifter - 2

text_image Illustration showing various electrical and household appliances with Chinese labels, including switches, power plugs, and washing machines.

- Stenge vannkranen etter hver vask.

- Alle maskiner leveres fra fabrikken med jordledning.

Man må forsikre seg om at den elektriske installasjonen har jordledning og at denne er aktivert. Hvis ikke, må man ta kontakt med en autorisert teknisk kundeservice.

Jording av apparatet er helt uunnværlig med tanke på brukerens sikkerhet, da den eliminerer faren for elektriske støt.

- Stikkontakten må stå på et lett tilgjengelig sted slik at en rask frakobling av strømtilførselen til vaskemaskinen er mulig i påkrevne tilfelle.

- Hvis strømledningen er skadet, må den skiftes ut med et originalsett (ledning-støpsel) som man kan få kjøpt hos fabrikanten eller offisiell kundeservice.

Fabrikanten frasier seg ethvert ansvar for eventuelle skader som påføres personer eller objekter som følge av brudd på de installasjons- og beskyttelsesforskrifter som gjelder for dette apparatet.

- Man må ikke ta på apparatet hvis man er våt på hendene eller føttene.

- Man må ikke bruke apparatet hvis man går barbent.

- Bruk av skjøteledninger bør helst unngås, men i nødvendige tilfelle må dette gjøres med den største forsiktighet.

- Ikke bruk adaptere eller flerpolete stikkontakter.

- Ikke tillat at barn eller uføre betjener maskinen uten tilsyn.

- Man må aldri dra i ledningen for å trekke støpslet ut av stikkontakten.

- La aldri apparatet stå under åpen himmel eller bli utsatt for ulike værforhold (regn, sol osv.).

- Man må ikke legge stoff- eller plastikkstykker over apparatet mens dette er i drift.

- Apparatet må ikke settes på fuktige steder eller innen rekkevidden av en dusj.

- Apparatet må plasseres slik at det er fri passasje mellom gulvet og apparatets underside.

- Apparatets emballasje kan inneholde farlige komponenter, og må holdes utenfor barns rekkevidde

HOOVER HTV 914.6 - Sikkerhetsforskrifter - 3
OBS: UNDER VASKEPROSESSEN KAN VANNTEMPERATUREN NÅ 90°C

HOOVER HTV 914.6 - Sikkerhetsforskrifter - 4

natural_image Diagram of a washing machine with fabric underneath, showing cutting process and directional arrows (no text or symbols)
  • Pakk ut maskinen.

HOOVER HTV 914.6 - Sikkerhetsforskrifter - 5

text_image Technical diagram showing mechanical assembly with labeled components A and B, likely for a robotic or mechanical assembly.
  • Løsne de 4 skruene (A) på begge brakettene og de 4 skruene (B).

HOOVER HTV 914.6 - Sikkerhetsforskrifter - 6

text_image D A A D A A
  • Sett de 4 skruene (A) på plass igjen, og plasser pynteknottene (D) som leveres med apparatet.

Hvis din modell har hjulmekanisme: Plasser beskyttelsesplaten slik det vises på figuren.

1.- Vaskemaskin med hjulmekanisme 2.- Vaskemaskin uten hjulmekanisme

HOOVER HTV 914.6 - Sikkerhetsforskrifter - 7

natural_image Technical line drawing of a mechanical assembly with no visible text or symbols

HOOVER HTV 914.6 - Sikkerhetsforskrifter - 8

natural_image Technical line drawing of a mechanical assembly with no visible text or symbols

HOOVER HTV 914.6 - Sikkerhetsforskrifter - 9

text_image Diagram illustrating different types of hair cleaning and usage, including no crossing, flexible hose, hand positioning, and 50 cm scale adjustment.

OBS! IKKE ÅPNE VANNKRANEN

  • Vaskemaskinen må kobles til vannfordelingsnettet ved hjelp av den nye rørledningen som leveres med apparatet (inne i trommelen). Man må ikke bruke den gamle rørledningen til dette formål.
  • Koble den ene enden av vanntilførselsrørledningen, dvs. den som har knerør, til elektroventilen (øverst på apparatets bakside) og den andre enden til en kran eller vanninntaksanordning med 34 " gjenget gassmunning.
  • Når man setter vaskemaskinen på plass mot veggen, må man passe på at rørledningen ikke bøyes eller strupes. Deretter fester man avløpsrørledningen til kanten på vasken, eller heller til et fast avløp, som må ha en større diameter enn vaskemaskinens avløpsrør, i en høyde av minimum 50 cm og maksimum 75 cm over gulvet. I nødvendige tilfelle kan man bruke det krumme tilbehøret for å oppnå en sikrere festing av avløpsrøret.

HOOVER HTV 914.6 - OBS! IKKE ÅPNE VANNKRANEN - 1

natural_image Illustration showing three-step hand tool application: cutting a component, holding a screwdriver, and using a power plug (no text or symbols present)

Hvis din modell har denne mekanismen:

  • For å gjøre det lettere å flytte på vaskemaskinen vriir man skaftet på hjulmekanismen til høyre. Etter avsluttet operasjon, setter man spaken tilbake på plass.
  • Man rettstiller maskinen ved å regulere forbenene.

a) Løsne skruen på benet ved å dreie mutteren med urviseren.
b) Skru benet enten i nedadgående eller oppadgående retning helt til det blir stäende helt støtt på gulvet.
c) Benet blokkeres ved at man dreier mutteren mot urviseren helt til den sitter helt fast på vaskemaskinens underside.

For å sjekke at apparatet står helt støtt, kan man lene seg med hele kroppens tyngde over de fire hjørnene på maskinens overflate etter tur i diagonal, og se etter om det vipper eller ikke.

  • Hvis man flytter vaskemaskinen til et annet sted, må man foreta en ny rettstilling av benene.
  • Koble maskinen til strømmen.

Garanti

HOOVER HTV 914.6 - Garanti - 1

text_image EUROPEAN GUARANTEE A

1.

Apparatet leveres med et garantibevis.

HOOVER HTV 914.6 - Garanti - 2

text_image EUROPEAN GUARANTEE INCOME STATE

2.

Del A må fylles ut og oppbevares sammen med fakturaen i tilfelle man på et senere tidspunkt skulle ha behov for assistanse fra teknisk kundeservice og blir bedt om å fremvise disse dokumentene.

HOOVER HTV 914.6 - Garanti - 3

OBS!

MAN MÅ VÆRE MEGET FORSIKTIG NÅR MAN ÅPNER OG LUKKER TROMMELEN FOR Å UNNGÅ AT T∅YET OG MASKINEN PÅF∅RES SKADER.

MAN MÅ FORSIKRE SEG OM AT LOKKENE PASSER HELT INN I HVERANDRE OG LUKKES HERMETISK.

Fylling av tøy

1.

Äpne døren på vaskemaskinen.

2.

Trommelen äpnes ved at man först trykker på den hvite knappen med én hånd samtidig som man legger den andre hånden over det andre lokket.

3.

Legg plaggene inn i trommelen, ett av gangen, men uten å presse dem sammen. Man må respektere de tøymengdene som er angitt på "programtabellen". Fyller man på for mye tøy, blir ikke vaskeresultatene så tilfredsstillende og tøyet krølles mer.

4.

Trommelen lukkes ved at man skyver lokket med den hvite knappen under det andre helt til de passer perfekt inn i hverandre.

Fylling av vaskemiddel

HOOVER HTV 914.6 - Fylling av vaskemiddel - 1

text_image Maksimum Forvask og hovedvask Pulvervaskemiddel MAX 1/2 anbefalt Maksimum hovedvask Flytende vaskemiddel MAX MAX Maksimum blekemiddel og parfymeringsmiddel

Vaskemiddelbeholderen er oppdelt i fire rom:

.- Rom I brukes til vaskemiddel til forvask.
.- Rom II brukes til vaskemiddel til hovedvask.
.- Rom △ brukes til blekemiddel.
- Rom ❖ brukes til mykemidler, parfymeringsmidler og spesielle additiver som stivelse, indigopulver etc. Vaskemiddelbeholderen har to nivåstreker:
- Anbefalt (nederste strek). Angir anbefalt nivå i rommene for forvask og hovedvask.
- Maks. Angir maksimalt nivå, som ikke må overstiges.

Elektronisk vekslende kapasitet – Fuzzy Logic

Denne vaskemaskinen har et elektronisk system som automatisk styrer alle vaskefasene for å oppnå usedvanlig gode vaskeresultater og en betydelig tids- og pengebesparelse.

Etter at man har valgt program, optimaliserer vaskemaskinen de ulike elementene som er beskrevet nedenfor, alt etter hvor mye tøy som skal vaskes og hvilke stoffer tøyet er laget av:

  • vannmengde og energiforbruk
  • vaskeprogrammets varighet
  • skyllingseffektivitet

Vaskemaskinen gjør også følgende:

  • påviser skum og fyller på mer skyllevann hvis det skulle være nødvendig
  • regulerer sentrifugeringshastigheten i henhold til hvordan tøyet ligger fordelt, og forhindrer dermed enhver mekanisk ubalanse.

HOOVER HTV 914.6 - Elektronisk vekslende kapasitet – Fuzzy Logic - 1

text_image C5 H p fbox x 100 temp Fx Vision C1 C3 C4 C A

Program-/temperaturvelger A

Funksjonsknapper C

Igangsettings-/pausetast H

Orienteringslinjer p

A.PROGRAMVELGER

Med denne knotten kan du velge det vaskeprogrammet du ønsker ved å dreie den (i begge retninger) helt til programmet du velger faller overens med orienteringslinjen (p). Temperaturvalget avhenger av det programmet du har valgt. (Se programtabell.)

Annullering-endring av programmer

Hvis man etter at programmet har startet, ønsker å forandre det programmet som er valgt, går man fram på følgende måte

a) Trykk på tasten H helt til det på display vises PAUSE I PROG. D∅R LÄST og deretter PROGRAM ANNUL.
b) Slipp tasten, og velg nytt program. Visualiserer det nye programmet på display, f.eks. 13 KOKEVASK MEGET BESKIDT
c) Trykk på nytt på tasten H, display vil gi opplysninger om programmet, f.eks. VENDT VENLIGST INDSTILL PARAM., 13 SLUT VASKER 2H48 90
d) Vaskemaskinen vil gjennomføre det nye programmet.

Pause i programmet

Hvis man etter at programmet har startet, ønsker å legge inn mer tøy, gjør man følgende:

a) Trykk på tasten H, helt til man på display ser først PAUSE I PROG. DOR LAST og så, etter ca. 2 minutter, PAUSE I PROG. D∅R ÅPEN.

b) Åpne døren og legg inn ønsket mengde tøy.

Steng lokket over trommelen, og trykk på tasten H, display vil vise det programmet som innledningsvis ble valgt. og fortsette å vaske f.o.m. det punktet det stod på da pausen ble tatt.

C. BRUK AV FUNKSJONSKNAPPENE.

Man anbefales å velge ønskete funksjoner før man trykker på startknappen (H).

Man må være klar over at hvis vaskefasen har tilbakelagt denne funksjonens virkeområde, vil denne ikke aktiveres

Hvis man, etter at man har valgt en funksjon, ønsker å annullere den, behøver man kun å trykke én gang til på samme knapp (signallampen vil slukkes)

De ulike vaskemaskinmodellene kan ha alle eller noen av følgende funksjonsknapper.

Disse tastenes prestasjoner gis kun på de programmene som er kompatible med funksjonen disse har (jfr. programtabellen).

• SENTRIFUGERINGSVELGER

Med denne tasten kan man velge ønsket hastighet på siste sentrifugering, som imidlertid alltid må ligge innenfor det hastighetsområdet som gjelder for det programmet man har valgt. Disse hastighetene står avmerket på display øverst til venstre (angitt nummer ganger 100). Man kan velge hastighet på hvilket som helst tidspunkt under programmet.

Vil man ikke sentrifugere i det hele tatt, setter man ganske enkelt hastighetsindikatoren på 0.

• TEMPERATURVELGER

Med denne tasten kan man velge ønsket vasketemperatur, som imidlertid alltid må ligge innenfor det temperaturområdet som gjelder for det programmet man har valgt. Disse temperaturene står avmerket på display øverst til høyre. Vil man vaske i kaldt vann, setter man velgeren på 15°. Man anbefales å velge ønsket temperatur før programmet starter.

• KNAPP EKSTRA SKYLLING

Takket være det elektroniske systemet har man mulighet til å få en ekstra spesiell skyllesyklus.

Den ekstra vanntilførselen kombinert med trommelrotasjonene gjør det mulig å oppnå fullstendig gjennomskylte plagg.

• KNAPP HURTIGVASK

Når denne knappen er aktivert, forkortes det valgte programmets varighet til maksimum 50 minutter alt etter hvilket program og temperatur som er valgt.

• KNAPP "LETT Å STRYKE"

Med denne knappen oppnår man at tøyet blir mindre krøllet uavhengig av hvilket program man har valgt og type tøy som skal vaskes.

• KNAPP FORVASK

Denne funksjonen er nyttig spesielt när man skal vaske tøy som er meget skittent. Den foretar en kort ekstravask för hovedvasken. ∅nsker man å bruke denne funksjonen, må den alltid velges för man trykker på startknappen (H).

• SIKKERHETSTAST FOR BARN

Er denne tasten aktivert, er det umulig å manipulere maskinen, og alle funksjonsvalg annulleres. Tasten frigjøres ved at man holder den nedtrykket til den begynner å blinke, deretter trykker man på temperaturtasten.

• KNAPP INTENSIV VASK

Denne knappen tillater å holde vannet på den temperaturen man har valgt, under hele vaskeperioden.

Denne operasjonen er kombinert med en mer energisk fram- og tilbakegående bevegelse, hvilket gir optimale vaskeresultater på spesielt skitne plagg.

• KNAPP STOPP MED VANN

Ved hjelp av denne knappen reduserer man krølldannelse. Den foretar en stopp av maskinen med vann før siste sentrifugering. For å avslutte vaskeperioden trykker man på nytt på knappen Stopp med vann, og vaskemaskinen vil foreta tilsvarende tømming og sentrifugering.

∅nsker man å tømme uten å sentrifugere, annullerer man programmet som er i gang, og velger det nye programmet for tømming.

ADGANG TIL MENY-PROGRAMMERING

Vaskemaskinen kan programmeres slik at tidspunkt, språk og personlige behov samstemmes på perfekt måte. Programmeringen må foretas när maskinen ikke arbeider.

Hvis man ønsker å gå til menyen og gjøre forandringer, går man fram på følgende måte:

Når man slår på maskinen, vil det på skjernen først dukke opp en velkomstmelding, og deretter det programmet som er valgt.

VELKOMMEN!15:4513 BOMULL 90SLITESTERK

I dette øyeblikk må man trykke samtidig på tastene C1 og C4 i 5 sekunder. Deretter kommer man inn på maskinens meny. For å kunne visualisere opplysningene, trykker man på tasten C1, og ønsker man å endre noen av disse, trykker man på tasten C4 helt til man får fram den opplysningen man ønsker.

SPRÅKBYTTE

Etter at man har kommet inn på menyen, trykker man på tasten C1 helt til man ser språkangivelsen,

INDSTIL SPRÅKNORSK 4.0

Trykk C4 for å bytte språk.

ENDRING AV KLOKKESLETT

Klokkeslettet må stilles helt presist for at de tidsregulerte startene skal fungere korrekt. Etter at man er kommet inn på menyen, trykker man på tasten C1 helt til klokkeslettet vises i blinkende form.

INDSTIL NY TID13:25Trykk på C4 for å endre klokketimen. Trykk på C1 igjen, og nå vil minuttene blinke, trykk på C4 for å endre minuttene.

KESLETT.

Man trykker på C1 helt til man ser:

INDSTIL TIMEABSOLUTT

Det finnes to valgmuligheter, modus absolutt klokkeslett og modus relativt klokkeslett. Før man programmerer tidsregulert start, må man velge én av de to mulighetene. Klokkeslettmodusen kan endres ved å trykke på tasten C4.

LYDINDIKASJONER

Hvis man ønsker at det skal høres et lydsignal när man velger en tast, går man til menyen og trykker på tasten C1, helt til man ser.

INDSTIL ALARM?JATrykk på tasten C4, og velg enten JA eller NEI

.LAGRING

Det er mulig å lagre funksjonene som ble valgt i det siste vaskeprogrammet som er gjennomført. Dette gjøres ved at man går til menyen og markerer JA på skjermen.

BRUK HUKOM.?JA

Ved å trykke på C4 kan man velge JA eller NEI. Denne funksjonen vil bare aktiveres på programmene bomull, syntetiske stoffer, delikate plagg og ull, og dekker alle funksjoner unntatt temperaturvalg.

Opplysningene vedrørende de sist utførte programmene vil alltid lagres så lenge funksjonen lagringsvalg er aktivert.

VALG AV DEMO

Denne funksjonen er ikke til noen nytte for bruker, den skal utelukkende brukes av teknisk service. Vi anbefaler å ikke røre den, og gjør oppmerksom på at hvis denne funksjonen står på JA, vil maskinens programmer ikke fungere.

INDSTIL DEMO ?NEI

Med tasten C4 kan man velge JA eller NEI.

FORLATE MENYEN

For å forlate menyen må man trykke på JA när man på display ser.

AFSLUT MENY? NEI

Med tasten C4 velger man JA eller NEI.

En annen måte å forlate menyen på, er at man lar det gå ca. 25 sekunder uten å trykke på noen tast. Alle funksjonsendringer vil bli lagret.

FORSINKET START

Denne funksjonen gjør det mulig å forsinke valgt programstart ved at man får maskinen til å sette i gang programmet på et bestemt klokkeslett, eller å avslutte det på et ønsket klokkeslett.

Dette kan gjøres ved å velge mellom MODUS ABSOLUTT KLOKKESLETT og

MODUS RELATIVT KLOKKESLETT. Før man programmerer tidsregulert start, må man velge én av de to mulighetene.

Modus absolutt klokkeslett.

Klokkeslettene vil visualiseres som normale klokkeslett "Time-Minutter", og det klokkeslettet som settes, tilsvarer reelt klokkeslett. Hvis vi f.eks. velger 13.50, vil vaske-maskinen starte eller avslutte programmet på dette klokkeslettet.

Modus relativt klokkeslett.

Klokkeslettene visualiseres som total tid, det vil si at vi kan bestemme at vaskemaskinen skal starte eller avslutte programmet med en tilleggstid som legges til reell tid. Hvis f.eks. klokken er 10, og vi vil at programmet skal starte kl. 12, stiller vi modus relativt klokkeslett på 2 timer, dvs. at programmet vil starte kl. 10 (reelt klokkeslett) + 2 timer.

For å velge én av disse funksjonene, går man inn på menyen og trykker på tast C1 helt til valg av klokkeslett vises på display, trykk på C4, og sett ønsket klokkeslett.

For programmering av tidsregulert start, går man fram på følgende måte:

1.- Velg program og funksjoner.
2.- Trykk på tasten C5 helt til display viser den av de to mulighetene man vil velge

"Program slut kl. ____" eller "Program start kl. ____".

3.- Etter at man har valgt, trykker man på C1 eller C3 for å sette ønsket klokkeslett. Lampen til tast C5 vil begynne å lyse.
4.-Trykk på H. Vaskemaskinen er nå blitt programmert, og vil vise det start- eller sluttklokkeslettet som er valgt.

Hvis man etter at man har programmert en tidsregulert start ønsker å annullere den, trykker man på tasten C5 i ca. 3 sekunder. Vaskemaskinen vil gjennomføre det programmet som er valgt deretter.

• PROGRAMSLUTT

Av sikkerhetsmessige grunner og etter at programmet er avsluttet, bør man sette programvelgeren på posisjon OFF.

HOOVER HTV 914.6 - • PROGRAMSLUTT - 1

SPESIELT SKYLLEPROGRAM

Programmet foretar 3 skyllinger av vasketøyet med en sentrifugering på 800 r.p.m. (kan eventuelt reduseres eller annulleres med spesifikk knapp). Dette programmet kan brukes til å skylle alle typer tøy, for eksempel etter en håndvask.

HOOVER HTV 914.6 - SPESIELT SKYLLEPROGRAM - 1

SPESIELT ENERGISK SENTRIFUGERINGSPROGRAM

Programmet Ⓞ foretar en sentrifugering i den hastigheten som er angitt på programtabellen.

HOOVER HTV 914.6 - SPESIELT ENERGISK SENTRIFUGERINGSPROGRAM - 1

KUN T∅MMING

Programmet 🔒 tømmer maskinen for vann.

HOOVER HTV 914.6 - KUN T∅MMING - 1

HÄNDVASK

Vaskemaskinen har også et vaskeprogram for delikate plagg kalt "håndvask". Programmet gjør det mulig å foreta en komplett vaskesyklus for tøy som egentlig skal vaskes for hånd. Programmet vasker på maksimum 30°C og avslutter med tre skyllinger og en skånsom sentrifugering.

HOOVER HTV 914.6 - HÄNDVASK - 1

SPORTST∅Y

Vaskemaskinen har et eget "Sportstøy"-program.

Det dreier seg om et spesielt program som er utarbeidet for vask av forskjellige typer sportsplagg som ikke kan vaskes på programmer med høye temperaturer.

Programmet starter med en forvask med kaldt vann som bløter opp plaggene og eliminerer ekstra skittenhet, deretter følger en hovedvask på 30° C, en skylling og en kort sentrifugering for å garantere at de delikate og skitne plaggene blir behandlet så skånsomt som mulig.

HOOVER HTV 914.6 - SPORTST∅Y - 1

KLASSE AA

Det er mulig å oppnå et optimalt vaskeresultat ved en temperatur på 40°C, med et energi- forbruk som tilsvarer Klasse A.

HOOVER HTV 914.6 - KLASSE AA - 1

MIX & WASH

Programmet MIX & WASH (BLANDE OG VASKE) gjør det mulig å vaske alle typer stoffer sammen i ett og samme vaskeprogram.

- Førstegangsvask av nye fargete stoffer må alltid foretas separert.

- Man må aldri blande stoffer som farger av.

HURTIGPROGRAMMER

HOOVER HTV 914.6 - HURTIGPROGRAMMER - 1

44' HURTIGPROGRAM 44' MINUTTER

29' HURTIGPROGRAM 29' MINUTTER

32' HURTIGPROGRAM 32' MINUTTER

Hurtigprogrammet gjør det mulig å foreta et komplett vaskeprogram på (44'/29'/32') minutter av en vaskemengde på maksimum 3.5 kilo ved en temperatur på 40/50° C. Vaskemiddelet må fylles i rommet for hovedvask (rom II). Maksimal vaskemiddelmengde for dette programmet er angitt på doseringsapparatet som leveres med maskinen.

BEMERKNINGER

  1. Hvis man skal vaske tøy som er ekstra skittent, anbefales man å ikke vaske mer enn 3 kilo av gangen.
  2. Med programmene BOMULL (HVITT T∅Y 90° og SLITESTERKE FARGER 60°) kan man oppnå en automatisk bleking ved å fylle blekemiddel i seksjon (△).
  3. Vaskemaskinen er designet slik at mykemiddel automatisk blir tilsatt siste skyllevann i alle vaskeprogrammene.

RENGJ∅RING OG VEDLIKEHOLD AV MASKINEN

For utvendig rengjøring av maskinen må man ikke bruke etsende midler, alkohol og/eller oppløsningsmidler, det er tilstrekkelig å tørke over den med en fuktig klut.

Vaskemaskinen krevet meget lite vedlikehold.

  • Tørking av gummilisten ved inngangen til trommelen.
  • Rengjøring av beholderen og dennes rom.
    • Rengjøring av filteret.

- Rengjøring av maskinen i tilfelle av flytting eller hvis den ikke skal brukes over en lengre periode.

For en bedre konservering av maskinen, bør man tørke gummilisten og la lokket stå åpent etter avsluttet vask.

RENGJ∅RING AV FILTERET

Vaskemaskinen er utstyrt med et spesielt filter som er plassert bak fotstykket på vaskemaskinens forside. Dette filteret har til oppgave å forhindre at større avfallsprodukter (mynter, knapper osv.) kommer inn i maskinen og forårsaker en eventuell blokkering av pumpen.

Man anbefales å vaske filteret hver gang man ser at tøyet ikke er skylt godt nok eller när maskinen ikke tømmer på normal måte..

HOOVER HTV 914.6 - RENGJ∅RING AV FILTERET - 1

natural_image Pure diagram of a mechanical component with no text, numbers, or symbols

HOOVER HTV 914.6 - RENGJ∅RING AV FILTERET - 2

natural_image Illustration of a hand holding a mechanical component with directional arrows indicating motion (no text or symbols)

For rensing av filteret går man fram på følgende måte:

  • Bruk en skäl til å samle opp vannet med.
  • Plasser spaken på hjulmekanismen midt på vaskemaskinens forside for å gjøre det lettere å fjerne fotstykket.
  • Trykk på de to läseklemmene som står på fotstykket og dra det ut.

HOOVER HTV 914.6 - RENGJ∅RING AV FILTERET - 3

natural_image Illustration of a hand using a tool to adjust or install a component, no text or symbols present

A) Stikk hånden inn i den nedre spalten, hell litt på fotstykket og trekk det helt ut.

  • Vri filteret mot urviseren helt til det ikke kommer lenger.
  • Trekk ut filteret og gjør det rent.
  • Etter at filteret er gjort rent, setter man det tilbake på plass ved å gjenta alle de operasjonene som er beskrevet ovenfor, i motsatt rekkefølge.

RENGJ∅RING AV VASKEMIDDELBEHOLDEREN OG DENNES ROM

HOOVER HTV 914.6 - RENGJ∅RING AV VASKEMIDDELBEHOLDEREN OG DENNES ROM - 1

natural_image Exterior view of a white portable air conditioner unit (no text or symbols visible)

A
HOOVER HTV 914.6 - RENGJ∅RING AV VASKEMIDDELBEHOLDEREN OG DENNES ROM - 2

natural_image Close-up of hands holding a small object with a black arrow pointing to it (no visible text or symbols)

- Det er tilrådelig, fra tid til annen, å vaske de fire rommene i vaskemiddel beholderen: forvask, hovedvask, blekemiddel og mykemiddel. For å gjøre dette, tar man først beholderen ut av maskinen, og etter at den er rengjort, setter man den tilbake på plass.

For demontering og montering av beholderen går man fram slik det er vist på bildene

Demontering

.- Trykk på knotten A

HOOVER HTV 914.6 - Demontering - 1

natural_image Close-up of hands holding a white object inside a cylindrical device (no visible text or symbols)

.-Med nedtrykket knott dreier man på beholderen til den løsner

HOOVER HTV 914.6 - Demontering - 2

natural_image 3D model of a plastic container with internal compartments and mounting holes (no text or symbols)

.- Trekk beholderen ut og vask den

- Rommene for forvask I og hovedvask II må gjøres rene for alle mulige rester av vaskemiddel som kunne forhindre at vaskemiddelet flyter jevnt inn i trommelen.

HOOVER HTV 914.6 - Demontering - 3

text_image S

- Når det gjelder blekemiddel- og mykemiddel-rommene, må man trekke ut de to hevertene S som befinner seg på beholderens bakside.

Fjern mulige inkrustasjoner for å forhindre at rommenes hull tilstoppes.

HOOVER HTV 914.6 - Demontering - 4

natural_image Close-up of a mechanical component with labeled point B and arrows indicating direction (no readable text or symbols)

Montering

- Plasser flensene slik det er vist på bildet

HOOVER HTV 914.6 - Montering - 1

natural_image Close-up of a mechanical component with an arrow pointing to a detail (no visible text or symbols)

- Drei beholderen mot lokket helt til flensene glir inn på plass (C).

I dette øyeblikk vil det høres en karakteristisk lyd (et klikk).

ANOMALIÅRSAKL∅SNING
1.- Ingen av programmene fungererApparatet er ikke slått på.Hovedbryteren er slått av.Mangel på elektrisk strøm.Sikringene i den elektriske installasjonen er forringet.Døren står åpen.Slå apparatet på.Slå på hovedbryteren.Sjekk.Sjekk.Lukk døren.
2.- Det fylles ikke vann i mas-kinenSe årsakene under punkt 1.Vannkranen er stengt.Sjekk.Apne vannkranen.
3.- Maskinen tømmer ikke vannetDet finnes fremmedlegemer i filteret.Avløpsrøret er krummet.Undersøk filteret.Rett ut avløpsrøret.
4.- Maskinen sentrifugerer ikkeVaskemaskinen har ikke tømt vannet ennå.Knappen “Ikke sentrifugering” er aktivert.Vent noen minutter til, maskinen vil tømmes for vann.Trykk på knappen for aktivering av sentrifugeringsfunksjonen.
5.- Sterke vibrasjoner under sentrifugeringenVaskemaskinen står ikke helt rettstilt.Transport-“forankringen” er ikke blitt fjernet.Tøymengden i maskinen er ikke likt fordelt.Rettstill benene.Fjem denne festeanordningen.Fordel tøyet jevnt.
6.- Maskinen sentrifugerer ikke ved høy hastighetTøyet i maskinen er ikke likt fordelt i trommelen.Fordel tøyet jevnt i trommelen.
7.- Meldingen på skjermen viser feil nr. 0, 1, 5, 6, 7, 8, 9Ta kontakt med teknisk service
8.- Meldingen på skjermen viser feil nr. 2Maskinen fylles ikke med vannSjekk at vannkranen er åpen
9.- Meldingen på skjermen viser feil nr. 3Maskinen tømmes ikke for vannSjekk at avløpet ikke er tettSjekk at avløpsslangen ikke er i Klemme.
10.- Meldingen på skjermen viser feil nr. 4Det er for mye vann i maskinenSteng vannkranenTa kontakt med teknisk service

HOOVER HTV 914.6 - Montering - 2

text_image MAY E TARIE E Mod. N. u Type. 2948 2948 2948 2948 CE CE V H V 17004 E B. 17004 E B. 17004 E B. 17004 E B.

Hvis skaden og/eller driftsfeilen vedvarer, må man frakoble apparaet, stenge vannkranen og ikke manipulere maskinen.

For en eventuell reparasjon må man kun kontakte en offisiell teknisk kundeservice (jfr. det europeiske garantikortet), og be om originale reservedeler. Følger man ikke disse anvisningene, kan man sette apparatets sikkerhet i fare.

Når man tar kontakt med teknisk kundeservice, må man alltid oppgi modell (står også på panelet med betjeningsknotter), registrerings- og serienummer, som står på kortet plassert nederst på vaskemaskinens forside bak fotstykket, eller i garantien.

Dette vil bidra til at man får en raskere og mer effektiv assistanse.

Nyttige råd for en mer økologisk og økonomisk bruk av vaskemaskinen din.

FORSLAG TIL BRUK AV VASKEMASKINEN DIN

For å oppnå en maksimal økonomisering, bør man fylle vaskemaskinen helt med tøy, hvorved man vil spare unødvendige vann- og strømomkostninger.

Vi anbefaler å bruke maksimal angitt vaskekapasitet. På den måten kan du spare opptil 50% strøm. Det er bedre å vaske én full maskin enn to halvfulle maskiner.

Når ER FORVASK NøDVENDIG?

Bare när tøyet er veldig skittent!

Du vil spare fra 5 til 15% ved ikke å bruke denne funksjonen när tøyet ikke er spesielt skittent.

HVILKEN VASKETEMPERATUR B∅R MAN VELGE?

Hvis man anvender flekkfjerningsmidler på tøyet før man vasker det i vaskemaskinen, kan man unngå å måtte bruke vasketemperaturer over 60 °C.

Når man skal legge tøyet inn i trommelen, anbefaler vi å gjøre følgende:

- For vask av ekstra delikate plagg anbefaler vi å legge disse i en nettpose.

- Se etter at alle lommene er tomme og at det ikke ligger noen metallgjenstander i dem (for eksempel binders, sikkerhetsnåler, knappenåler, mynter osv.).

- Knapp igjen putevarene, dra opp glidelåser, lås metallringer, bind løse bänd og lange strimler på kjoler.

- Fjern alle feste- eller opphengningsanordninger (av metall eller plastikk) på sidegardiner og gjennomsiktige gardiner. Man anbefales å "samle" rynkebåndet i en "neve" og feste det med bändets egen snor.

• Brett ut klesplaggene.

• Ta i betraktning maksimal anbefalt tøyvekt for de ulike programmene.

- Hvis man skal vaske tepper, dyner eller andre plagg med stor absorpsjonskapasitet, bør man annullere sentrifugeringen.

- Ullplagg og ullstoffer kan kun vaskes i vaskemaskinen hvis det står «Ekte ull» 📋 og «plagget mister ikke elastisitet» eller «"kan maskinvaskes» på vaskeetiketten.

- Når man skal vaske badetøy, bør man helst ikke bare vaske håndklær, men blande dem med andre plagg.

- Pass på at ikke noen plagg blir sittende fast mellom trommelens lokk.

ETIKETTERINGSSYMBOLER

Etikettene finnes vanligvis på plaggenes hals eller sidesømmer. Disse symbolene angir:

• Maksimal VASKE-temperatur.
- Typer vaskeprogram plaggene kan og ikke kan vaskes på.
- Produkter plaggene kan og ikke kan vaskes med.

Tegningen av symbolene er følgende:

VASK

Vaskeinstruksene er alltid fulgt av en beholder med ulike angivelser.

  • Kan ikke vaskes.
  • Kan vaskes både for hånd og i maskin. Hvis det står tall inne i beholderen, angir disse maksimal vasketemperatur.

HOOVER HTV 914.6 - VASK - 1

- Kun håndvask. 📁 Når hånden er stukket bare halweis ned i beholderen, betyr dette at produktet under vaskingen må krystes på skånsom måte. Hvis hånden er stukket helt til bunns i beholderen, angir etiketten at plagget må vaskes utelukkende for hånd.

- Er det trukket en linje under beholderen, betyr dette at det må foretas en begrenset mekanisk agitasjon.

- Kan ikke sentrifugeres.

BRUK AV BLEKEMIDDEL

Blekemiddelet er et produkt som brukes til bleking av tekstiler selv om dette i noen tilfeller kan påføre stoffet ugjenopprettelige skader. Det finnes flere symboler for bruk av blekemidler.

  • Blekemiddel kan brukes.
  • Ikke anvend blekemiddel.

HOOVER HTV 914.6 - BRUK AV BLEKEMIDDEL - 1

WEEE

HOOVER HTV 914.6 - WEEE - 1

Dette apparatet er merket i samsvar med EU-direktiv 2002/96/EC om kasserte elektriske og elektroniske produkter (WEEE).

Ved å forsikre deg om at dette produktet er avhendet på korrekt måte bidrar du til å hindre potensielle skader på miljø og andres helse. Det kan få negative følger hvis en kvitter seg med produktet på en uskikket måte.

Symbolet på apparatet viser at det ikke kan behandles som husholdningsavfall. Det skal i stedet leveres til resirkuleringspunktet for elektrisk og elektronisk utstyr.

Avhending må skje i henhold til lokale miljøbestemmelser for avfallsdeponering.

For mer informasjon om behandling, gjenvinning og resirkulasjon av dette produktet kan du kontakte kommunen din, det nærmeste renholdsverket eller butikken hvor du kjøpte produktet.

NO Fabrikanten frasier seg ethvert ansvar for eventuelle trykkfeil som måtte oppstå i denne brosjyren. Fabrikanten forbeholder seg retten til å utføre behørige modifikasjoner på sine produkter, uten at dette medfører forandringer på produktenes vesentligste kjennetegn.

Sadržaj Kliknite na naslov za pristup
Asistent za priručnik
Pokreće Anthropic
Čekanje na vašu poruku
Informacije o proizvodu

Marka : HOOVER

Model : HTV 914.6

Kategorija : Perilica rublja