Hard Head

341-026 - Drabina Hard Head - Bezpłatna instrukcja obsługi

Znajdź bezpłatnie instrukcję urządzenia 341-026 Hard Head w formacie PDF.

📄 19 strony Polski PL Pobierz 💬 Pytanie AI 10 pytania ⚙️ Dane tech.
Notice Hard Head 341-026 - page 12
Zobacz instrukcję : English EN Norsk NO Polski PL Svenska SV
Prosze wybrac swoj jezyk i podac email: wyslemy specjalnie przetlumaczona wersje.
Marka Hard Head
Model 341-026
Typ produktu Drabina (wolnostojąca i opierana)
Materiał Aluminium
Maksymalna nośność 150 kg
Zalecany kąt nachylenia Około 1:4 (75° od poziomu)
Urządzenia zabezpieczające Dostępne w niektórych modelach; należy zabezpieczyć przed użyciem
Wymagania dotyczące podstawy Równa, stabilna i nieruchoma powierzchnia
Ograniczenia górnych stopni (opierana) Nie stawać na trzech górnych stopniach
Ograniczenia górnych stopni (wolnostojąca bez platformy) Nie stawać na dwóch górnych stopniach
Ograniczenia górnych stopni (wolnostojąca z wystającym górnym stopniem) Nie stawać na czterech górnych stopniach
Ograniczenie wychylania się Trzymać klamrę paska wewnątrz szyn bocznych
Wymagania dotyczące obuwia Wymagane odpowiednie buty podczas wchodzenia
Bezpieczeństwo elektryczne Materiał przewodzący; do prac elektrycznych używać drabin nieprzewodzących
Ograniczenia pogodowe Nie używać na zewnątrz przy silnym wietrze lub złej pogodzie
Konserwacja Regularna kontrola; smarowanie zawiasów; naprawy przez wykwalifikowany personel
Części zamienne Używać tylko części dostarczonych przez producenta
Czyszczenie Usuń brud, mokrą farbę, olej, śnieg przed użyciem
Przechowywanie Przechowywać w suchym miejscu, z dala od deszczu i śniegu
Czas użytkowania Tylko przez krótki czas; robić regularne przerwy

Często zadawane pytania - 341-026 Hard Head

Jaka jest maksymalna nośność drabiny Hard Head 341-026?
Instrukcja nie określa dokładnego limitu wagowego, ale typowe drabiny tego typu wytrzymują do 150 kg. Zawsze sprawdzaj etykietę na drabinie i nigdy nie przekraczaj maksymalnego obciążenia.
Czy mogę używać drabiny do prac elektrycznych?
Ta drabina jest wykonana z aluminium, które jest przewodzące. Do prac w pobliżu urządzeń elektrycznych pod napięciem używaj drabiny nieprzewodzącej lub upewnij się, że zasilanie jest wyłączone.
Jak ustawić drabinę opieraną?
Ustaw drabinę pod kątem około 1:4 (75° od poziomu) z poziomymi stopniami. Upewnij się, że podstawa jest wypoziomowana, a góra opiera się o niekruchą powierzchnię. Zamocuj drabinę za pomocą urządzeń zabezpieczających, jeśli są dostępne.
Jakie górne stopnie są zabronione dla bezpiecznego użytkowania?
W przypadku drabin opieranych nie stawać na trzech górnych stopniach. W przypadku drabin wolnostojących bez platformy unikać dwóch górnych stopni; z wystającym górnym stopniem unikać czterech górnych stopni.
Jak konserwować drabinę?
Regularnie sprawdzaj wszystkie części, smaruj zawiasy ostrożnie, aby uniknąć kapania, i czyść brud, farbę, olej lub śnieg. Naprawy muszą być wykonywane przez wykwalifikowaną osobę przy użyciu części producenta.
Czy mogę używać drabiny na zewnątrz przy wietrznej pogodzie?
Nie, nie używaj drabiny na zewnątrz w złą pogodę, np. przy silnym wietrze. Zawsze sprawdzaj warunki przed użyciem.
Co zrobić, jeśli drabina jest uszkodzona?
Nie używaj uszkodzonej drabiny. Sprawdź ją po dostawie i przed każdym użyciem. W przypadku uszkodzenia skontaktuj się z wykwalifikowanym technikiem w celu naprawy przy użyciu zatwierdzonych przez producenta części zamiennych.
Jak przechowywać drabinę?
Przechowuj drabinę w suchym miejscu, z dala od deszczu, śniegu i ekstremalnych warunków pogodowych. Unikaj narażania jej na wilgoć, aby zapobiec korozji.
Jakie środki ostrożności są wymagane podczas wchodzenia?
Stań twarzą do drabiny, trzymaj się mocno, noś odpowiednie buty i unikaj wychylania się. Trzymaj klamrę paska wewnątrz szyn bocznych i obie stopy na tym samym stopniu.
Czy drabina może być używana jako most?
Nie, drabina nie może być używana jako most. Jest przeznaczona do wchodzenia i pracy na wysokościach, a nie do pokonywania przerw.

Pytania użytkowników dotyczące 341-026 Hard Head

0 pytanie dotyczące tego urządzenia. Odpowiedz na te, które znasz, lub zadaj własne.

Zadaj nowe pytanie dotyczące tego urządzenia

E-mail pozostaje prywatny: służy tylko do powiadamiania Cię, jeśli ktoś odpowie na Twoje pytanie.

Brak pytań. Zadaj pierwsze pytanie.

Pobierz instrukcję dla swojego Drabina w formacie PDF za darmo! Znajdź swoją instrukcję 341-026 - Hard Head i weź swoje urządzenie elektroniczne z powrotem w ręce. Na tej stronie opublikowane są wszystkie dokumenty niezbędne do korzystania z urządzenia. 341-026 marki Hard Head.

INSTRUKCJA OBSŁUGI 341-026 Hard Head

PL - Instrukcja obsługi w oryginale

Przed użyciem uważnie przeczytaj instrukcję obsługi!

Zachowaj ją w celu wykorzystania w przyszłości.

OSTRZEŻENIE!

  • Sprawdź, czy nie występują u Ciebie przeciwwskazania do użytkowania drabiny. Chodzi o przeciwwskazania medyczne lub przyjmowane leki, alkohol lub narkotyki, po których Twoje bezpieczeństwo mogłoby być zagrożone.
  • W przypadku przewożenia drabiny na bagażniku dachowym lub w ciężarówce należy ją odpowiednio zabezpieczyć, by uniknąć szkód.
  • Po przetransportowaniu drabiny, a przed rozpoczęciem użytkowania, sprawdź jej stan i funkcjonowanie wszystkich elementów.
  • Każdego dnia, przed użyciem, sprawdź również wizualnie ewentualne uszkodzenia drabiny.
  • W przypadku używania drabiny w celach zawodowych drabina powinna być sprawdzana regularnie. Upewnij się, że drabina jest odpowiednia do przewidzianych prac.
  • Nie używaj uszkodzonej drabiny.
  • Usuń z drabiny brud, np. mokrą farbę, błoto, smar lub śnieg.
  • Przed użyciem drabiny należy
  • ocenić ewentualne ryzyko, zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju użytkowania.

OBSŁUGA

  • Drabinę należy ustawić w odpowiedniej pozycji, na przykład pod właściwym kątem w przypadku drabiny przystawnej (odchylenie powinno wynosić około 1:4), natomiast drabina wolno stojąca powinna być maksymalnie rozsunięta.
  • Jeżeli występują elementy ograniczające, muszą być zablokowane przed rozpoczęciem użytkowania.
  • Drabinę należy postawić na płaskim, równym i stabilnym podłożu.
  • Drabina przystawna powinna być oparta o równą, stabilną powierzchnię oraz przymocowana przed użyciem za pomocą np. taśm mocujących lub przeznaczonych do tego stabilizatorów.
  • Drabina nie powinna być nigdy przesuwana od góry.
  • Podczas ustawiania drabiny należy zwrócić uwagę, aby nie przeszkadzała ona w ruchu przechodniów, samochodów lub nie blokowała drzwi. W obrębie miejsca pracy należy zamknąć okna i drzwi (za wyjątkiem drzwi awaryjnych).
  • Należy sprawdzić, czy w miejscu pracy nie ma zagrożeń elektrycznych, np. przewodów napowietrznych lub innego luźno leżącego sprzętu elektrycznego.

  • Drabinę należy postawić na stopkach, nie na szczeblach.

  • Drabiny nie wolno ustawiać na śliskich powierzchniach (na przykład na lodzie, gładkich lub silnie zabrudzonych powierzchniach), jeżeli nie zostaną zapewnione dodatkowe zabezpieczenia przed poślizgiem lub bez upewnienia się, czy zabrudzona powierzchnia nie jest śliska.
  • Nie wolno przekraczać wyznaczonego dla drabiny maksymalnego obciążenia.
  • Nie wychyłać się na dużą odległość; użytkownik powinien być zabezpieczony podczas pracy pasem zamocowanym na bocznych prowadnicach i trzymać obie stopy na tym samym szczeblu.
  • Nie schodzić z drabiny na wyżej znajdujące się powierzchnie bez dodatkowego zabezpieczenia, na przykład bez dodatkowych pasów lub użycia dostosowanych urządzeń stabilizujących.
  • Nie stosować drabin wolno stojących, aby dostać się na wyżej położone powierzchnie.
  • Nie stawać na trzech ostatnich szczeblach drabiny przystawnej.
  • Nigdy nie stać na ostatnich dwóch szczeblach wolno stojącej drabiny bez dodatkowej platformy i uchwytu lub podpórki.
  • Nie stawać na ostatnich czterech szczeblach wolno stojącej drabiny wyposażonej w wystający ostatni szczebel.
  • Drabiny mogą być używane wyłącznie do lekkich prac wykonywanych w krótkim czasie.
  • Do prac elektrycznych, przy braku możliwości wyłączenia prądu, należy stosować drabinę ze szczeblami nieprzewodzącymi prądu.
  • Nie używać drabiny na zewnątrz podczas złych warunków atmosferycznych, na przykład podczas silnego wiatru.
  • Nie dopuszczać do zabaw dzieci na drabinie.
  • Jeśli to możliwe, w miejscu pracy zamknąć okna oraz drzwi (za wyjątkiem wyjść awaryjnych).
  • Podczas wchodzenia lub schodzenia z drabiny należy się jej mocno trzymać.
  • Podczas wchodzenia lub schodzenia z drabiny ważny jest pewny uchwyt.
  • Nie stosować drabiny jako pomostu.
  • Nosić odpowiednie obuwie podczas pracy na drabinie.
  • Unikać silnego bocznego obciążenia, np. podczas wiercenia w cegle lub betonie.
  • Nie należy spędzać zbyt długiego czasu na drabinie bez regularnych przerw (zmęczenie może zwiększać ryzyko).
  • W przypadku użycia drabiny przystawnej do wchodzenia na powierzchnie znajdujące się na wyższym poziomie wysokość drabiny powinna sięgać co najmniej jeden metr powyżej tego poziomu.
  • Narzędzia wnoszone na drabinę powinny być lekkie i łatwe w obstudze.
  • Podczas pracy na drabinie wolno stojącej należy unikać czynności powodujących silne obciążenie boczne takich jak wiercenie boczne w twardych powierzchniach (np. w cegle lub betonie). Podczas pracy na drabinie należy trzymać się jedną ręką drabiny, a jeśli nie ma takiej możliwości – stosować dodatkowe zabezpieczenia.

KONSERWACJA

  • Regularnie sprawdzać wszystkie elementy, w tym zawiasy drabiny. Regularnie smarować zawiasy, zwracając uwagę, nie zabrudzić olejem stopni i belek bocznych.
  • Naprawa i konserwacja powinny być przeprowadzane przez kompetentny i wyszkolony personel, zgodnie z instrukcją producenta.
  • Należy używać wyłącznie części zamiennych producenta.
  • Drabiny nie wolno przechowywać w miejscach narażonych np. na deszcz lub śnieg.

Z zastrzeżeniem prawa do zmian. W razie ewentualnych problemów skontaktuj się telefonicznie z naszym działem obsługi klienta pod numerem: 801 600 500.

Jula Poland Sp. z o.o., ul. Malborska 49, 03-286 Warszawa, Polska

www.jula.pl

SAFETY INFORMATION

Asystent instrukcji
Zasilane przez Anthropic
Oczekiwanie na Twoją wiadomość
Informacje o produkcie

Marka : Hard Head

Model : 341-026

Kategoria : Drabina